More
  Strona głównaAktualnościPiotr Protasiewicz trenerem Falubazu?

  Piotr Protasiewicz trenerem Falubazu?

  -

  Pożar w Stelmet Falubazie Zielona Góra został ugaszony. Niektórzy twierdzą, że udało się opanować sytuację, ale tylko na chwilę. Na Wrocławskiej dym po pożarze cały czas unosi się nad klubem. Władze Falubazu próbują na nowo zbudować układankę, która rozsypała się po porażce w Gdańsku i zwolnieniu trenera Piotra Żyto.

  Wyciszenie nastąpiło po wygranej zielonogórzan z pierwszoligowcem z Landshut. Pewna i wysoka wygrana jednak nie załatwiła wszystkich spraw, które teraz najbardziej zajmują kibiców Falubazu. Chodzi przede wszystkim o nowego trenera. Kto nim zostanie, jaka ma być strategia działania i jakie szanse ma Falubaz na wygranie ligi i awans do PGE Ekstraligi? Pytań, które pojawiają się w przestrzeni publicznej, związanych z Falubazem, nie brakuje.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Zarząd klubu trzyma w tajemnicy wszelkie ruch kadrowe, które planuje przeprowadzić. Wiadomo, że nazwisko następcy Piotra Żyto poznamy szybciej niż nam się wydaje. Chyba, że strony nie osiągną porozumienia – wtedy kłopot.

  Czytaj więcej  Druga liga nad przepaścią?

  Jednym z poważnych kandydatów na menadżera ma być Piotr Protasiewicz, czyli kapitan drużyny, wychowanek i ikona zielonogórskiego klubu. Popularny „Pepe” już wcześniej zapowiedział zakończenie kariery żużlowej po sezonie. Wydaje się jednak, że łączenie obowiązków zawodnika i trenera w aktualnej sytuacji, to może nie być najlepszym pomysł. Tym bardziej, że Protasiewicz wrócił do ścigania po kontuzji i dłuższej przerwie związanej z leczeniem. Czy byłby gotowy chwycić za ster w zespole i jednocześnie zdobywać dla niej punkty?

  Reklama

  Czy kapitan zostanie jeżdżącym trenerem? To jest jedna z opcji, nad którą zastanawiają się władze klubu. Inna opcja to sprowadzenie nowego szkoleniowca. Problem w tym, że na rynku brakuje nazwisk. Jest jeszcze trzecie wyjście, że drużynę poprowadzi duet Marek Mróz i Tomasz Szymankiewicz, którzy w niedzielę w trybie awaryjnym zastąpili zwolnionego P. Żyto i wypadli bardzo dobrze. Stelmet Falubaz pokonał Trans MF Landshut Devils 56:34.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...