More
  Strona głównaAktualnościPiotr Żyto: bardzo liczę na Grześka

  Piotr Żyto: bardzo liczę na Grześka

  -

  – W Falubazie pojadą najlepsi. Po to są treningi, żeby optymalnie przygotować się do sezonu. Brak sparingów? Wszyscy w lidze mają ten sam problem. Robimy swoje – mówi Piotr Żyto trener Stelmet Falubazu Zielona Góra.

  Reklama

  Szkoleniowiec żużlowców z Zielonej Góry uważa, że brak rozgrywania sparingów nie wpłynie na wyniki. W zespole posiada zawodników ze światowej czołówki, startujących w Speedway Grand Prix i oni oraz pozostali jego podopieczni poradzą sobie w każdych warunkach bojowych.

  Drużyna z grodu Bachusa trenuje na swoim torze sześć dni w tygodniu. Zespół podzielono na dwie grupy, by sprawnie prowadzić zajęcia i przede wszystkim spełnic wymogi i przestrzegać zalecenia sanitarne. Trener Żyto ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Jest wśród nich również Grzegorz Walasek, który został wypożyczony (status „gościa”) z Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wlkp. „Walas” teoretycznie ma stanowić zabezpieczenie składu na skutek kontuzji lub choroby. Żyto wcale nie uważa go za zawodnika rezerwowego.

  Piotr Żyto
  Trener Piotr Żyto ma do dyspozycji wszystkich zawodników (fot. Magazyn Żużel)

  – Grzesiek ma nie tylko naciskać kolegów, walczących o miejsce w składzie, ale również sam ma włączyć się i walczyć o starty w ekstralidze w naszym zespole. Bardzo na niego liczę, na jego doświadczenie. Na torze w Zielonej Gorze spędził wiele lat – jasno stawia sprawę Żyto i nie ukrywa, że jak będzie możliwość, to sięgnie po „Walasa”.

  Trener ma już swoje zdanie na temat nowej tabeli biegów.

  – Tabela uatrakcyjni zawody i jest dobra dla zawodników. Nikt nie będzie narzekał, że musi startować z czwartego pola. W nowej tabeli mamy przemienność. Daje ona do myślenia i kalkulowania. Zawodnicy z numerami startowymi 1 i 9 spotkają się ze sobą aż trzy razy. Numery 2 i 4 oraz 10 i 12 pojadą z juniorem. Sporo jest zmian w porównaniu ze stara tabela biegów – ocenia Piotr Żyto.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...