Strona główna Aktualności Pit Bike to dobre wprowadzenie w żużel

Pit Bike to dobre wprowadzenie w żużel [PODCAST]

-

Pit Bike zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Małe motocykle sprawdzają się nie tylko w szkoleniu dzieci, które pragną nauczyć się jeździć na jednośladzie. Małe motocykle są dobrym wprowadzeniem w żużel i motocross. Dlatego chętnie korzystają z nich też zawodnicy sportów motorowych.

Pit Bike sprawdzają się w treningu m. in. żużlowców. Korzystają z nich m. in. Patryk Dudek, Bartosz Smektała, Paweł Przedpełski. W Polsce popularyzują je między innymi byli sportowcy. Na przykład Łukasz Pawlikowski, który jeździł kiedyś na żużlu w Apatorze Toruń.

Co to jest Pit Bike? Strona www.pitbike24.pl definiuje je tak: Pit Bike jest to niewielki motocykl o wysokości siedzenia od 60 do 85 cm (w zależności od modelu), o stosunkowo dużej mocy. W Polsce motocykle klasy Pit Bike często nazywa się mini cross’ami. W pitach instaluje się silniki o pojemności od 49.9 cm3 do nawet 190 cm3. Mini crossy o silnikach do 80 cm3 przeznaczone są głównie dla dzieci, w wieku od 5 lat. Modele te posiadają dużo mniej mocy niż ich większe odpowiedniki, a także zazwyczaj wyposażone są w półautomatyczne sprzęgło, dzięki czemu są bezpiecznym rozwiązaniem dla osób chcących nauczyć się jazdy na motocyklu.Mocniejsze modele dzięki swoim niewielkim rozmiarom dostarczają ogromnej frajdy z jazdy na torach typu: motocross, supermoto, dirt. Dzięki niewielkiej cenie, a także małym gabarytom ułatwiającym transport, motocykle tego typu stanowią atrakcyjną alternatywę dla dużych modeli wyczynowych.

W Lesznie prekursorem jazdy na małym crossie jest Jakub Majchrzak. To były motocrossowiec, medalista mistrzostw Polski strefy zachodniej, jest trenerem i prezesem Racing Clubu Leszno. Stworzył też Pit Bike 51 Leszno. Nam Jakub Majchrzak opowiedział o początkach dyscypliny w Lesznie, zaletach jazdy na małych motocyklach. Mówi też o planach, w tym budowy w okolicy Leszna, mini-torów żużlowych. Posłuchajcie ten podcast.

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ty też możesz wygrać autobiografię „Tajskiego”

Przyjrzyj się zdjęciu i napisz, co, Twoim zdaniem, w tej sytuacji powiedział Tai Woffinden.Trwa nasz internetowy konkurs pod nazwą „Co powiedział Tai?”. Nagrodą jest...