Strona główna Aktualności "Piter"! Życzymy zdrowia i sukcesów!

“Piter”! Życzymy zdrowia i sukcesów!

-

Reklama

W Lesznie jest ulubieńcem kibiców. Na innych stadionach bywa z tym różnie, chociażby w Gorzowie. Dzisiaj (30 listopada) swoje 25 urodziny obchodzi Piotr Pawlicki, kapitan leszczyńskich Byków. Życzymy zdrowia i sportowych sukcesów.

Pawlicki z Unią Leszno wywalczył 5 medali drużynowych mistrzostw Polski, w tym cztery złote krążki. Był indywidualnym mistrzem kraju, startował w zawodach Grand Prix IMŚ i do niedawna reprezentował Polskę w imprezach na międzynarodowej arenie. Mocny punkt ligowej drużyny.

Popularny “Piter” sprawdza się w roli kapitana zespołu. Potrafi motywować do walki nie tylko siebie, ale również kolegów z drużyny. Zżył się z leszczyńskimi kibicami. Po wygranych meczach pod sektorem najzagorzalszych fanów Unii często chwyta za megafon i krzyczy, śpiewa i rozkręca atmosferę.
“Kto wygrał mecz?” – słychać z głośników, gdy Pawlicki jest przy mikrofonie.
“Unia, Unia, Unia! – rozlega się odpowiedź po całym stadionie.

Pawlicki w Unii ma na koncie 136 meczów i ponad 1100 punktów. Niedawno przedłużył kontrakt na kolejny sezon. “Piter” jest kontynuatorem żużlowych tradycji w rodzinie Pawlickich. Żużlowcem był jego tata Piotr Pawlicki. Na żużlu startuje również starszy brat “Pitera” – Przemek, jeżdżący w barwach GKM-u Grudziądz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Liderzy Byków wyrabiają normę

Emil Sajfutdinow i Piotr Pawlicki spłacają się. Obaj żużlowcy Fogo Unii Leszno przed startem ligi twardo negocjowali warunki finansowe, bo propozycja PGE Ekstraligi o...