Zamknij

Tomasz Gapiński znalazł nowego pracodawcę. Tego samego co B. Zmarzlik

10.45, 01.07.2021 Aktualizacja: 18.34, 03.11.2021
Skomentuj
REKLAMA

Doświadczony zawodnik Arged Malesa Ostrovii Ostrów Wlkp. znalazł nowego pracodawcę. Wychowanek pilskiej Polonii będzie startował w lidze szwedzkiej, reprezentując barwy Vetlandy.

"Rozmawialiśmy z Tomaszem Gapińskim od jakiegoś czasu i teraz możemy już przekazać informację, że doszliśmy do porozumienia i będzie on naszym dziewiątym zawodnikiem w sezonie 2021. Cieszymy się, że chce on dla nas jeździć. Czujemy, że jesteśmy mocną drużyną i mamy odpowiednią motywację, aby osiągnąć nasz cel, którym jest zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Szwecji w tym roku" - poinformowali promotorzy speedwaya z Vetlandy w oficjalnym komunikacie.

(fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda) Tomasz Gapiński będzie startował w lidze szwedzkiej, reprezentując barwy Vetlandy

Vetlanda, mimo że posiada liczną kadrę zawodników, to jednak zdecydowała się na przeprowadzenie jeszcze jednego transferu. Stało się tak za sprawą Andreasa Lyagera. Duńczyk postanowił opuścić szeregi Vetlandy i przeniósł się do Indianerny Kumla. Decyzja Lyagera sprawiła, że w Vetlandzie otworzyły się drzwi dla kolejnego zawodnika. Wybór padł na Tomasza Gapińskiego.

"Tomasz to prawie 39-letni, doświadczony żużlowiec, który dodatkowo startuje w Polsce i Danii, gdzie znajduje się w czołówce zawodników, jeśli chodzi o średnią punktową. Naszym celem jest, aby jechał on w naszym zespole już w najbliższy czwartek, w spotkaniu przeciw Smedernie Eskilstuna. Tomasz został naszym dziewiątym zawodnikiem, natomiast Andreas Lyager przeniósł się do innego klubu" - czytamy w komunikacie Vetlandy.

Gapiński dołączył do zespołu, w którym są Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak, Dominik Kubera, Rune Holta oraz Szwedzi Peter Ljung, Filip Hjelmland, Victor Palovaara oraz Alexander Woentin i jego brat Lucas.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%