Zamknij

Praga z przeszkodami. Szczegóły dla kibiców wybierających się na SGP

18.16, 13.07.2021
Skomentuj
REKLAMA

Już w piątek i sobotę (16-17 lipca) zaplanowano dwa turnieje Speedway Grand Prix. Inauguracja walki o medale mistrzostw świata odbędzie się w Pradze. Organizator uprzedza, że będzie przestrzegał regulaminu, który właśnie opracował w związku z pandemią koronawirusa. Restrykcje w dużej mierze dotyczą kibiców.

Gospodarz zawodów zastrzega, że kibice wpuszczeni na trybuny muszą przez całą imprezę nosić maseczki ochronne. Zanim jednak trafia na widownię musza przy wejściu na stadion okazać negatywny wyniku testu PCR, przeprowadzony nie później niż siedem dni przed turniejem. W przypadku braku takiego testu, konieczne będzie pokazanie negatywnego wyniku testu na antygeny przeprowadzonego nie później, niż 72 godziny przez zawodami.

Kibice, którzy sa zaszczepieni, mogą wejśc na stadion pod warunkiem, że szczepienie odbyło się nie później niż 9 mięsięcy temu. I co ważne, druga dawka szczepionki musi być przyjęta co najmniej 14 dni przed zawodami. Z kolei, tzw. ozdrowieńcy moga wejść na trybuny po okazaniu zaświadczenia o przebyciu choroby w okresie nie późniejszym niż 180 dni od dnia zawodów na czeskiej Markecie, które już w piątek 16 lipca.

Ważna informacja: przed stadionem będą dostępne punkty, w których będzie można przejść badania - w piątek i w sobotę w g.15.00 - 19.00.

Przy tak zaostrzonych restrykcjach mamy obawy o frekwencję kibiców na zawodach. Chyba żadna liga w Europie nie stosuje tak rygorystycznych obostrzeń, jak zaserwowali organizatorzy zawodów żużlowych SGP w Pradze. Ale z drugiej strony, lepiej dmuchać na zimne. Tym bardziej, że w komunikacie organizatora nie ma ani słowa o ograniczeniach dotyczących ilości kibiców, którzy będą wpuszczeni na zawody.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%