Zamknij

Prezes GKM ogłasza: „Spokojnie czekamy na telefony w sprawie wypożyczeń”

07.55, 13.01.2023 Tomasz Zalewa Aktualizacja: 08.02, 13.01.2023
Skomentuj fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda
REKLAMA

Rozmowa z Marcinem Murawskim – prezesem ZOOLeszcz GKM Grudziądz. Rozmawia Tomasz Zalewa

Jak to się wszystko zmienia. Jeszcze niedawno nie było kogo do składu wstawić w Grudziądzu. A teraz nadwyżka.

Zgadza się. Chwilę temu mieliśmy problem ze zbudowaniem i zamknięciem składu, po tym sławetnym wydarzeniu z udziałem jednego z zawodników. Teraz jesteśmy w zupełnie odwrotnej sytuacji, ale zapewniam, że wolę mieć taki problem jak teraz, niż taki jak był kilka tygodni temu.

Teraz pana numer telefonu jest chyba jednym z bardziej obleganych przez prezesów innych klubów, którzy szukają zawodników.

Jeszcze o dziwo na razie jest cisza, nie ma jakiejś lawiny zapytań i rozmów. Na razie jest spokój. My z tego nie robimy problemu, bo mamy dużo czasu do rozpoczęcia sezonu. Na razie czekamy i myślimy o przygotowaniach. Na razie prezesi innych klubów nie dzwonią po zawodników, ale może się to zmienić.

[ZT]29731[/ZT]

Nie oszukujmy się, wypożyczenia będą.

Oczywiście, że tak, bo ta kadra nam się powiększyła i nie wszyscy znajdą się w podstawowym składzie. Skład nie jest z gumy. Tak naprawdę to w tej chwili czekamy na informację w sprawie polskiego obywatelstwa dla Wadima Tarasienko. Na razie żadnego potwierdzenia nadal nie mamy. Mimo, że dochodziły do nas różne przecieki, że ma się to wydarzyć nawet w grudniu. Jest połowa stycznia i dalej cisza. Na ten moment zachowujemy spokój. Jeśli Wadim dołączy do nas jako polski zawodnik, będziemy się zastanawiali ze sztabem szkoleniowym jak to poukładać.

GKM Grudziądz

Tylko media się rozpisują, że Tarasienko może być wypożyczony do innego klubu. To po co te starania, żeby miał polskie obywatelstwo?

Proszę w to nie wierzyć. Ja nie zakładałem takiego scenariusza i nadal go nie zakładam. Nie myślimy o wypożyczeniu Wadima Tarasienko do innego klubu. Podtrzymuję to, co mówiłem o tym zawodniku. Uważam, że to może być świeża krew w zespole GKM-u Grudziądz i nie zamierzamy tego zawodnika nikomu oddawać. Ma papiery na jazdę i ma naprawdę bardzo ogromny głód, po tym roku przerwy.

Kiedy spodziewacie się, że Tarasienko w końcu dostanie polskie obywatelstwo?

W najbliższy poniedziałek mam zaplanowane ważne spotkanie w tej sprawie, Spotkanie z osobą, która jest blisko podejmujących najważniejsze decyzje w państwie. Myślę, że może dowiemy się i poznamy jakieś konkrety. Dzisiaj sami czekamy. Zresztą gdyby nawet Wadim otrzymał obywatelstwo w najbliższym czasie, to i tak będzie mógł startować dopiero w maju, ze względu na okienko transferowe. Ale ten zawodnik zasługuje na szansę w Ekstralidze i zrobimy co możemy, żeby mu w tym pomóc. Wykorzystaliśmy już chyba wszystkie możliwości wsparcia u samej góry i teraz pozostaje nam już tylko czekać.

[ZT]29399[/ZT]

GKM wyjedzie na jakieś zgrupowanie zagraniczne?

Są w tej chwili trzy opcje zgrupowania, w tym jedna zagraniczna. Problem polega na tym, żeby zgromadzić wszystkich zawodników w jednym terminie. Bardzo trudno to zgrać i dopasować. Nicki Pedersen przez cały luty będzie się przygotowywał w Dubaju, Max Fricke jest do końca lutego w Australii. Zastanawiamy się, czy nie zorganizować na początku marca takiego zgrupowania, połączonego z szybkim wyjazdem na tor. Może jakaś Chorwacja, Niemcy? Takie opcje wchodzą w grę. A sparingi przed sezonem? Jeszcze nie dostałem potwierdzonego planu od trenera Ślączki i cały czas czekam.

(Tomasz Zalewa)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%