Zamknij

Protasiewicz i Kołodziej w pogoni za Tkoczem

09.02, 16.10.2020 Aktualizacja: 23.23, 07.09.2021
Skomentuj
REKLAMA

Naczelny statystyk żużlowy w naszym kraju Rafał Gurgurewicz wziął pod lupę zawodników, którzy mają na swoim koncie najwięcej tytułów drużynowego mistrza Polski.

Rekordzista posiada 11 złotych medali. W czołówce znajduje się dwóch żużlowców, którzy nadal startują i mają szansę na ustanowienie rekordu. Jeden z nich, co roku dorzuca do swojej kolekcji złoty krążek. Jak tak dalej pójdzie, Janusz Kołodziej może awansować na szczyt.

Dla Janusza Kołodzieja to złoto z nr 8 (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

Najwięcej złotych medali DMP posiada już nieżyjący Stanisław Tkocz. Żużlowiec Górnika Rybnik (obecnie ROW) 11 razy stał na najwyższym podium DMP. Czołówkę klasyfikacji stanowią reprezentanci rybnickiego klubu - az pięciu (Tkocz, Maj, Peszke, Woryna, Wyglenda). Za nim znajdują się Piotr Protasiewicz i Janusz Kołodziej.

Ten ostatni w tym sezonie zdobył swój ósmy tytuł mistrzowski. Protasiewicz swój ostatni złoty krążek wywalczył w 2013 roku. Sukces świętował razem z macierzystym klubem Falubazem Zielona Góra.

Jeśli Kołodziej utrzyma złotą serie w DMP (ostatnie cztery sezony z Unią Leszno sięgnęli po złoto DMP), to rekord Tkocza może być zagrożony.

-Miło pisać historię polskiego żużla, dzięki za statystyki - napisał w Internecie Janusz Kołodziej, odnosząc się do statystyk przygotowanych przez Rafała Gurgurewicza.

Najwięcej złotych medali DMP:

- Stanisław Tkocz

- Joachim Maj

- Karol Peszke

- Antoni Woryna

- Andrzej Wyglenda

- Piotr Protasiewicz

- Janusz Kołodziej

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%