Zamknij

Czy to jest koniec Polonii Piła? Wygląda, że jednak na szczęście jadą dalej!

20.35, 11.11.2022 Aktualizacja: 20.36, 11.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Niedawno drugoligowiec z grodu nad Gwdą ogłosił, że nie będzie ubiegał się o licencję, uprawniającą do startu w lidze w 2023 roku. Smutny koniec żużla - tak to wyglądało. Z Piły docierają do nas jednak sporne informacje. Trener Polonii Ryszard Dołomisiewicz twierdzi, że nie koniec - jadą dalej!

Krótko cieszyli się kibice w Pile ligową drużyną, która niedawno została reaktywowana, by po jednym sezonie startów, wycofała się z ligi.

- Z wielkim żalem zarząd Żużlowego Klubu Sportowego Polonia Piła informuje, że nie będzie ubiegał się o przyznanie licencji na starty w sezonie 2023 - przekazał w specjalnym komunikacie zarząd ŻKS Polonii Piła.

Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

[WIDEO]698[/WIDEO]

Co więcej, z funkcji prezesa klubu zrezygnował Robert Sikorski.

Długo nie trwało i z Piły docierają nowe informacje. Trener Ryszard Dołomisiewicz uspokaja - nastąpi zmiana na stanowisku prezesa, zabezpieczono środki finansowe na działalność Polonii i skład drużyny został skompletowany. Sytuacja zmienia się w ekspresowym tempie - z godziny na godzinę. Nie tylko kibice są zdezorientowani. Także zawodnicy nie wiedzą, co jest przyczyną zamieszania. Większość z nich, którzy byli przymierzani do składu Polonii w sezonie 2023 zdążyła porozmawiać z działaczami.

Okazuje się, że Żużlowy Klub Sportowy Polonia Piła zastąpi stowarzyszenie Klub Sportowy Polonia Piła. Jeszcze niedawno podobne praktyki, czyli zmiana szyldu, wiązały się z nieuregulowanymi zobowiązaniami finansowymi. Mamy nadzieję, że volta w Pile nie ma związku z długami. KS Polonia ogłosił, że w sezonie 2023 w jej barwach będą startować Artur Mroczka i Marcin Jędrzejewski. Nazwiska pozostałych żużlowców Polonii zostaną ogłoszone w następnych dniach.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%