More
  Strona głównaAktualnościPłakać czy śmiać się? Zobaczcie obsadę mistrzostw Polski

  Płakać czy śmiać się? Zobaczcie obsadę mistrzostw Polski

  -

  To jest kabaret, a nie mistrzostwa Polski. Kluby w naszym kraju od dawna traktują mistrzostwa Polski w jeździe parami, jak zło konieczne. Także w tym roku potraktowały krajowy czempionat, jak to młodzież określa, z buta.

  W zawodach finałowych, które zaplanowano w piątek w Grudziądzu, zabraknie najlepszych zawodników. Klubu oszczędzają swoje gwiazdy na decydujące mecze play off. Stąd na przykład do Grudziądza z Leszna pojadą zawodnicy Kolejarza Rawicz. Brzmi jak żart, ale niestety, taka prawda. Jeśli Damian Baliński i Szymon Szlauderbach mieliby zdobyć medal (mają taką szansę w słabej osadzie), to medal bardziej powinien być Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz, niż Fogo Unii Leszno, bo Damian Baliński i Szymon Szlauderbach w tym sezonie w lidze nie dostali szansy (Szlauderbach raz zastąpił J.Lidseya w Zielonej Górze).

  Nazwiska żużlowców znane z torów ekstraligi na liście startowej MPPK można policzyć na palcach jednej ręki – Kasprzak, Pawlicki, Przedpełski, Protasiewicz, Woryna i Smektała. Powiedzmy wprost, tylko sześciu żużlowców i wielki finał mistrzostw Polski! Kpina!

  Reklama

  Organizator czyli Polski Związek Motorowy jest bezradny i nie ma wpływu na obsadę turnieju. Zawodników zgłaszają kluby. Może gdyby nagrody finansowe były większe (pula do podziału wynosi niecałe 100 tysięcy złotych), to kluby i zawodnicy potraktowałyby finał bardziej poważnie. Ale przecież do zdobycia są pedale mistrzostw Polski – to mało plus prawie 100 tysięcy złotych. GKM Grudziadz czy Włókniarz Częstochowa potrafiły desygnować do walki czołowych zawodników. Unia Leszno wysłała drugi garnitur, Podobnie uczyniła Stal Gorzów, a Sparta Wrocław wystawiła duet juniorów.

  Leszno: Baliński, Szlauderbach

  Grudziądz: Kasprzak, Pawlicki, Krakowiak

  Gorzów: Karczmarz,, Pytlewski

  Częstochowa: Smektała, Woryna, Świdnicki

  Toruń: Przedpełski, Lewandowski, Żupiński

  Zielona Góra: Protasiewicz, Pawliczak, Tonder

  Wrocław: Curzytek, Liszka

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...