Strona główna Aktualności Po co im Jason Crump w 2. lidze?

Po co im Jason Crump w 2. lidze?

-

Plymouth Gladiators zrobili hałas. Zespół występujący w angielskiej Championship głębiej sięgnął do kiesy i sprowadzili na nowy sezon trzykrotnego mistrza świata Jasona Crumpa. Po co im Crump w 2 lidze?

Transfer marketingowo to na pewno hit. Na ile “Crumpi” spłaci transfer swoimi zdobyczami punktowymi? Złośliwi twierdzą, że Crump najlepsze ma za sobą i teraz tylko “jedzie na nazwisku”. Nie miał okazji wykazać się w ubiegłym roku, gdy podpisał kontrakt w lidze angielskiej, która ostatecznie nie wystartowała. Teraz znowu jest głośno wokół Australijczyka. Już nie możemy się doczekać, jak zaprezentuje się 45-latek.

Transfer Jasona Crumpa marketingowo to na pewno hit (fot. Magazyn Żużel)

Czytaj więcej  Brady Kurtz odstawił motocykle

Crump w 2020 roku zaliczył kilka występów w Anglii i Australii. Wielkich rywali nie miał, ale przecież w Championship też nie będzie ścigał się z Taiem Woffindenem, Emilem Sajfutdinowem czy Bartoszem Zmarzlikiem. Crump zajął 3 miejsce w mistrzostwach Wielkiej Brytanii i to jest dobry wynik. Taki, który daje nadzieję, że Australijczyk może nawet zostać liderem “Gladiatorów”. Plymouth jest przykładem i potwierdzeniem, że brytyjski speedway przeżywa kryzys. Zamiast promować młodych zawodników i ich wspierać, sprowadza żużlowców po 40. Być może zyskają marketingowo i do Crumpa oraz 43-letniego Bjarne Pedersena za chwilę dołączą talenty do oszlifowania. Oby!

Reklama

Nie można mieć pretensji do Crumpa, że Plymouth zapragnęło go mieć w swoich szeregach. Nas bardziej zastanawia strategia działania klubu – jakie przyniesie efekty? Crump oprócz występów w drugiej lidze żużlowej w Anglii, zapewnił sobie również kontrakt w Premiership. W tym roku będzie zawodnikiem Ipswich Witches.

Reklama


Must Read

Jutro odpalą silniki!

Jeśli pogoda nie spłata figla, to jutro o godz. 12 odbędzie się pierwszy trening na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Żużlowcy Arged Malesa Ostrovii nie...