Strona główna Aktualności Pogoda zmorą żużlowców. Czy w ogóle uda się rozegrać SoN?

Pogoda zmorą żużlowców. Czy w ogóle uda się rozegrać SoN?

-

Opady deszczu oraz zły stan toru nie pozwoliły na rozegranie 1. finału SoN w Lublinie. Jeśli aura będzie łaskawa, to jedyna rywalizacja rozegra się w sobotę.

Reklama

Tor na stadionie w Lublinie przyjął w ostatnich dniach dużą ilość wody i praktycznie nie było szans na rozegranie zawodów. Tym samym tegoroczny SoN będzie się składać tylko z 23 wyścigów.

Organizatorzy zawodów w Lublinie mimo niesprzyjającej aury robili wszystko, aby dzisiejsze ściganie doszło do skutku. Niestety tor mimo starań nie nadawał się do jazdy.

– Zawodnicy byli przebrani i gotowi do jazdy. Dzień pierwszy został całkowicie odwołany. Spróbujemy dokończyć zawody w formule jednodniowej – powiedział Phil Morris na antenie Canal + Sport.

Trzeba wierzyć, że pogoda pozwoli na rozegranie sobotniego turnieju, ale prognozy dla Lublina nie są korzystne.

– Jeśli tor będzie nadawał się do jazdy, to jutro pojedziemy decydujące zawody, a jeśli nie, to zobaczymy, co będzie dalej – zakończył Morris.

Reklama


Musisz przeczytać

Anioł w naszym studiu

Przemysław Piasecki, kierownik startu z Unii Leszno nazwał go „najlepiej startującym zawodnikiem w Polsce”. Jest wychowankiem leszczyńskiej Unii, ale dzisiaj nie jest Bykiem, lecz......

Leon Madsen zachorował zaraz po SoN