More
  Strona głównaAktualnościPolak na ostatniej prostej do złota. Trzymamy kciuki!

  Polak na ostatniej prostej do złota. Trzymamy kciuki!

  -

  Zwyciężył w Pradze i powtórzył sukces w Cardiff. Jeśli dzisiaj wieczorem na toruńskiej Motoarenie potwierdzi swoje duże możliwości, to zostanie mistrzem świata juniorów. Mateusz Cierniak znajduje się na ostatniej prostej do złota. Poradzi sobie z presją faworyta?

  Cierniak jest liderem klasyfikacji IMŚJ. Polak wygrał pierwszą i drugą rundę. Zawody w Pradze rozgrywano w trudnych warunkach, ale dla młodego zawodnika Motoru Lublin nie miały one dużego wpływu na jego skuteczność i wyniki. Sytuacja powtórzyła się również w Cardiff, gdzie nawierzchnia toru była, jak to często określają fachowcy, selektywna. Cierniak znowu potwierdził swoje spore możliwości. I nie przez przypadek zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

  Czytaj więcej  Spakował walizki i wyjechał do Rosji

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  – W Pradze bardzo spasował mi mój silnik. Okazał się elastyczny, co w taki warunkach jakie panowały w stolicy Czech, okazało się bezcenne. Nawierzchnia toru była dziurawa. Elastyczny silnik po takich dziurach przelatuje, a nie wyrywa na dziurach – mówi Mateusz Cierniak, analizując sytuację i podając receptę na sukces na stadionie „Marketa”.

  – Toruń nigdy specjalnie mi nie leżał. Może za mało kółek na nim objechałem, może za mało doświadczenia? Wnioski wyciągnąłem. Mam nadzieję, że wywalczę złoto – zapowiada lider klasyfikacji SGP2.

  Reklama

  Zapraszamy na wywiad z Mateuszem Cierniakiem („Magazyn Żużel” na You Tube), który zdobył drużynowe mistrzostwo Polski, młodzieżowe drużynowe mistrzostwo Polski i złoty medal mistrzostw kraju juniorów w jeździe parami. Teraz czas na największy sukces w karierze. Mateuszowi życzymy powodzenia i ściskamy kciuki.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Francis Gusts nie boi się powtórki blamażu, a Andrzej Lebedevs marzy...

  FIM ogłosiło niedawno listę miast - gospodarzy cyklu Speedway Grand Prix. Siódmą rundę cyklu zorganizują Łotysze na stadionie w Rydze. Pytamy Andrzeja Lebedevsa i...