Strona główna Aktualności Polonia Bydgoszcz: jaka piękna historia!

Polonia Bydgoszcz: jaka piękna historia!

-

Piękną kartę w historii zapisała Polonia Bydgoszcz. Dzisiaj popularne Gryfy znad Brdy świętują 100-lecie działalności.

Polonia jest kontynuatorem tradycji powołanego 14 maja 1920 roku Klubu Sportowego „Polonia”. Dzisiaj obchodzi setne urodziny. To piękny jubileusz bydgoskiego klubu. Przez lata sukcesy odnoszone żużlowców, piłkarzy czy hokeistów wpisały się na stałe w krajobraz pomorskiego i polskiego sportu. Bydgoscy sportowcy przez lata dostarczali emocji, wrażeń i pięknych widowisk.

Któż nie pamięta wspaniałych meczów żużlowców na stadionie przy ulicy Sportowej? Polonia do 2007 r. przez długie lata była jedynym klubem w żużlowej elicie, który z niej nie spadł.

Tomasz Gollob
Tomasz Gollob – legenda bydgoskiego klubu (fot. Magazyn Żużel)

 

Awans Polonii do I ligi w 1950, potem występ Mieczysława Połukarda w finale światowym na słynnym Wembley, siedem tytułów drużynowego mistrza Polski, sukcesy Bolesława Procha, Ryszarda Dołomisiewicza i ich kolegów, wspaniałe szarże w wykonaniu Tomasza Golloba i worek medali, to zaledwie niewielka część dokonań bydgoskich gladiatorów żużla. Polonia wychowała kilka pokoleń sportowców i kibiców.

O sukcesach Polonii Bydgoszcz można długo pisać, wymieniać i rozmawiać.

Reklama

Dzisiaj z gratulacjami i życzeniami dziarskiej 100-latce pospieszyli m. in. władze miasta, Polski Związek Motorowy, Zbigniew Boniek, Tomasz Gollob, wielu działaczy, przedsiębiorców, kibiców.

My również przyłączamy się do życzeń. Miejsce Polonii Bydgoszcz jest w żużlowej ekstralidze. Czekamy tam na nią i życzymy wielu sukcesów.

Redakcja “MŻ”

Musisz przeczytać

Dominik Kubera: nie wyklucza zmiany barw

Dominik Kubera niebawem zakończy wiek juniora. 21-latek ze względu na nowość regulaminową w postaci zawodnika do lat 24 w składzie, będzie łakomym kąskiem na...