Strona główna Aktualności Polska - Australia: reprezentacje na Motoarenie

Polska – Australia: reprezentacje na Motoarenie

-

Były czasy, gdy żużel w Polsce rozpoczynało wiosną coroczne Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych w Bydgoszczy. W tym roku otwarcie nastąpi na Pomorzu, ale nie w Bydgoszczy tylko w Toruniu. 29 marca odbędzie się międzypaństwowy mecz Polska – Australia. Miejsce akcji: toruńska Motoarena.

W grodzie Kopernika mówią, że mecz Polska -Australia na Motoarenie otworzy sezon na żużlu. Być może oficjalnie zostało to gdzieś zapisane, ale nigdzie nie natrafiliśmy na taką notatkę. W Polsce wcześniej niż 29 marca odbędą się (jeśli aura pozwoli) zawody – na przykład Memoriał Alfreda Smoczyka, który zaplanowano na 22 marca. Ale mniejsza z tym. Nie bawmy się w licytacje, liczy się żużel.

A w Toruniu zapowiada się ciekawa konfrontacja, zwłaszcza że obie reprezentacje: Polska i Australia zapowiadają, że wystąpią  w najsilniejszych składach. Poza tym, Motoarena i tor na niej są doskonale znane kilku zawodnikom z Antypodów. Na przykład bracia Holderowie czy Jason Doyle są lub byli zawodnikami Apatora. Zapowiada się więc żużel na wysokim poziomie.

Ostatni mecz Polska – Australia rozegrano w 2018 roku na torze w Pile. Gospodarze pokonali Australię 53:37. Bohaterem zawodów był wtedy Jarosław Hampel (zdobył 14 punktów). Możemy spodziewać się, że “Mały” znów znajdzie się w składzie narodowej drużyny i być może na Motoarenie powtórzy lub jeszcze poprawi wynik z Piły.

Motoarena polską kadrę ostatni raz gościła w 2011 roku, gdy w towarzyskiej potyczce Polska pokonała Resztę Świata 47:44. To był żużel z udziałem wielkich gwiazd. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Tomasz Gollob – 12 pkt. W szeregach gości najskuteczniejszy okazał się Greg Hancock – 13 pkt.

W Toruniu niebawem wystartuje sprzedaż biletów na mecz Polska – Australia. Znamy już ceny wejściówek

Ceny biletów na mecz Polska – Australia

Miejsce w Strefie Niebieskiej:

Normalny – 35 PLN Ulgowy – 15 PLN

Strefa Zielona:

Normalny: 25 PLN Ulgowy: 15 PLN

Pakiet 3+1 (na strefę zieloną): 80 PLN

Strefa Czerwona: 100 PLN

Bilet VIP: 650 PLN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...