Strona główna Aktualności Polska druga liga w TV na żywo. Jako jedyna na świecie!

Polska druga liga w TV na żywo. Jako jedyna na świecie!

-

Znamy już coraz więcej szczegółów związanych z transmisjami II ligi żużlowej. Wszystkie mecze zostaną pokazane w telewizji i nie będą kolidowały z godzinami spotkań wyższych klas rozgrywkowych.

Reklama

Przypomnijmy, że zmagania na drugoligowym froncie pokaże Motowizja TV. Stacja dociera do 12 milionów Polaków, a dostęp do niej mają m.in. abonenci Canal Plus.

Koordynatorem projektu żużlowego w Motowizji TV będzie Gabriel Waliszko, znany dziennikarz, który przed kilkoma dniami ogłosił odejście z Canal Plus.

– Będę odpowiedzialny za transmisje drugiej ligi żużla, które w tym sezonie będą miały historyczny wymiar. Wszystkie mecze zrelacjonujemy na żywo. Jest to na pewno nowość nie tylko w polskim, ale i w światowym żużlu. Bardzo mocno chcemy zaakcentować potencjał, możliwości i sposób prezentowania żużla w drugoligowym wydaniu – mówi Gabriel Waliszko dla portalu polskizuzel.pl

Wszystkie mecze II ligi będą bowiem relacjonowane na żywo. To nowość w polskim i w światowym żużlu (fot. Magazyn Żużel)

II liga ważna dla młodzieżowców

W najniższej klasie rozgrywkowej weźmie udział sześć drużyn. Mecze każdej kolejki będą się odbywać od piątku do niedzieli, po jednym spotkaniu dziennie. Motowizja TV przewiduje również magazyn poświęcony rozgrywkom, który ma być emitowany w środku tygodnia.

W roli faworytów rozgrywek są stawiani: Wilki Krosno oraz Kolejarz Opole. W walce o awans do I ligi powinien się również liczyć PSŻ Poznań. II liga zapowiada się zatem naprawdę ciekawie.

Najniższy poziom rozgrywkowy jest ważny dla młodych zawodników, którzy potrzebują objeżdżenia. Często jest tak, że to właśnie w II lidze młodzieżowcy wypływają na szerokie wody.

– Mam nadzieję, że jak ruszy II liga, to będzie mi dane w niej wystartować. Duża ilość startów jest dla mnie najważniejsza, ponieważ ten rok jest dla mnie ostatnim w gronie juniorów – mówi nam Marcin Turowski, reprezentant ekstraligowego GKM-u Grudziądz, zakontraktowany jako gość w RzTŻ Rzeszów.

Start II ligi jest zaplanowany na 8 sierpnia, choć termin rozpoczęcia rywalizacji może jeszcze ulec zmianie. Na pewno w tym sezonie nie odbędzie się faza play-off.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...