Strona główna Aktualności Powiększenie ekstraligi nieuchronne. Ale czy to dobry pomysł? Wypowiedz się w ankiecie

Powiększenie ekstraligi nieuchronne. Ale czy to dobry pomysł? Wypowiedz się w ankiecie

-

– Na pewno wcześniej czy później zwiększenie liczebności PGE Ekstraligi to cel, jaki sobie stawiamy – mówi prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski na łamach “Tygodnika Żużlowego”.

Reklama

-Czy już od 2022, to wymaga wielu analiz: finansowej klubów EŻ, finansowej klubów eWinner 1. Ligi i infrastrukturalnej eWinner 1. Ligi, programu wyrównywania szans dla klubów awansujących np. KSM, stabilności rozgrywek niższych klas rozgrywkowych, spraw związanych z możliwościami kalendarzowymi, bo dojdą nam dodatkowe 4 weekendy lub nawet 6, gdy rozmawiamy o fazie play-off, gdzie uczestniczy 6 drużyn – tłumaczy w TŻ prezes.

Powiększać czy nie powiększać? Oto jest pytanie! (fot. Magazyn Żużel)

Temat powiększenia ekstraligi wraca co jakiś czas jak bumerang. Kluby chciałyby rozgrywać więcej meczów w sezonie i większa ilość zespołów pozwoliłaby wydłużyć sezon. Zwłaszcza dla drużyn, które kończą rozgrywki na 5-7 miejscu i w połowie roku zaczynają konserwować motocykle na zimę. Ale występują też pewne obawy w związku z ewentualnym powiększeniem ekstraligi do 10 ekip.

Czy powiększyć PGE Ekstraligę do 10 drużyn od sezonu 2022?

Zobacz wyniki ankiety

Loading ... Loading ...

Działacze analizują i zastanawiają się czy drużyny, które awansują zapewnią poziom finansowo-organizacyjny, czy zbudują kadrę, która będzie równorzędnym rywalem dla zespołów już uczestniczących w rozgrywkach. Jak wprowadzić uregulowania, by zmagania o ligowe punkty były ciekawe, zacięte i przyciągały uwagę kibiców?

Czytaj więcej  Po co ta ciuciubabka?

Czy w ogóle mamy wystarczającą ilość zawodników na wysokim poziomie, by uniknąć przepłacania tzw. średniaków, którzy poziomu rozgrywek nie podniosą. Idąc dalej, powiększona ekstraliga wymusi zmiany w 1 lidze i 2 lidze. Prawdopodobnie na zapleczu ekstraligi musiałaby powstać tylko jedna liga, czyli nieuniknione będzie połączenie 1 ligi z 2 ligą.

Reklama

Dużo pytań, mało odpowiedzi – decydenci muszą się zastanowić, co ważne? Czy ewentualne powiększenie ligi powinno nastąpić od sezonu 2022 czy później? A może zostawić ekstraligę w dotychczasowym kształcie, tylko na przykład zreformować system rozgrywek – play off z udziałem 6 zespołów, obowiązkowe baraże, ligę opuszcza zespół z ostatniego miejsca w tabeli. Jesteśmy ciekawi Państwa opinii na temat ewentualnego powiększenia rozgrywek. Podzielcie się nimi w komentarzach i proponujemy udział w naszej sondzie. Zapraszamy do dyskusji.

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie