More
  Strona głównaAktualnościPrezes Kolejarza Opole: „Kolejarz ma awansować do I ligi? Tego proszę mi...

  Prezes Kolejarza Opole: „Kolejarz ma awansować do I ligi? Tego proszę mi nie wmawiać!”

  -

  Rozmowa z Zygmuntem Dziembą – prezesem OK Bedmet Kolejarz Opole

  Kto zastąpi w Kolejarzu Opole, zawieszonego Rosjanina Andrieja Kudriaszowa?

  Na razie nikt. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy szukać i sprowadzać żadnego zawodnika z zewnątrz. W tej chwili nie bierzemy tego pod uwagę. Na razie przyglądamy się temu ze spokojem i nie robimy żadnych gwałtownych ruchów, bo może być z tego więcej szkody, niż pożytku.

  Na pewno musi być jakaś zmiana w regulaminie, po tym jak zawieszono Rosjan.

  Tak. Wiemy, że być może lada dzień zostanie ogłoszona decyzja jak to wszystko będzie wyglądało w tym sezonie w II lidze. Wydaje mi się, że z tego co widzę i słyszę, to nie będzie żadnych „gości” w składach, tylko po prostu zastępstwo zawodnika. A jeżeli wejdzie ta „zetzetka”, to myślę, że ci zawodnicy których mamy w kadrze, są w stanie skutecznie zastąpić Kudriaszowa. Na razie nie robimy absolutnie żadnych ruchów, żeby szukać na szybko jakiegoś zawodnika.

  Czytaj więcej  Bajkowy debiut nastolatka w polskiej lidze

  Inna sprawa, że już nie ma za bardzo w kim wybierać. Co lepsze to zajęte. No chyba, że Karol Baran, albo Szwed Kim Nilsson w Opolu?

  Nie mówię, że to są słabi zawodnicy i nie poradzą sobie w II lidze. Każdy zawodnik jak ma dobry sezon i przywozi punkty, to się przyda. Ale nie ma żadnych gwarancji i pewności, u kogo to w tym roku wypali. Na dzień dzisiejszy do nikogo z nich nie dzwoniłem i nie robimy nerwowych ruchów. Nie ma takiej potrzeby.

  Kiedy w końcu pierwsze treningi w Opolu?

  Zaplanowaliśmy je na najbliższy poniedziałek i mam nadzieję, że pogoda pozwoli nam wyjechać na opolski tor. Przyjrzymy się z uwagą jak zawodnicy przepracowali zimę i czego mniej więcej można się po nich spodziewać. Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, czy będziemy stosować zastępstwo zawodnika w sezonie, czy jednak postawa zawodników nas niepokoi i trzeba będzie jeszcze kogoś podpisać.

  Reklama

  I pomimo że do Poznania przyszedł Rune Holta, to pan nie zmienia celu? Kolejarz Opole ma awansować w tym roku do I ligi?

  Nie, nie! Tego proszę mi nie wmawiać, bo ja tego nie powiedziałem. Kolejarz Opole ma przede wszystkim awansować, ale do fazy play off. To jest dla nas podstawowy cel. O awansie na razie nie mówimy. Zobaczymy dopiero w trakcie sezonu na co nas stać.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Unia Leszno rusza z przygotowaniami do sezonu 2023

  Przy ul. Strzeleckiej w Lesznie było gwarno, dużo działo się - zdjęcia, nagrania wideo, wywiady. Wszystko na potrzeby klubowych social mediów. Bohaterami byli krajowi...