Strona główna Aktualności Prezes ROW Rybnik dopiął swego i zyskał prawdziwego walczaka

Prezes ROW Rybnik dopiął swego i zyskał prawdziwego walczaka

-

ROW Rybnik przegrał walkę o finał play off eWinner 1.ligi i plany związane z awansem do ekstraligi musi odłożyć do przyszłego roku. Prezes klubu Krzysztof Mrozek nie rezygnuje, chociaż po porażce w półfinale z Arged Malesą Ostrovią Ostrów Wlkp., spadła na niego fala hejtu. Sternik rybnickiego klubu walczy – zaczął kompletowanie kadry zespołu na sezon 2022.

W Rybniku zostaje Siergiej Łogaczow, który jako pierwszy podpisał kontrakt z ROW na nowy sezon. Prawdopodobnie jako drugi złoży podpis na kontrakcie Rune Holta, z który negocjacje zmierzają w kierunku finału.

– Zatrzymanie tego żużlowca było dla mnie priorytetem – mówi o kontrakcie Łogaczowa prezes Krzysztof Mrozek. – Siergiej w wielu meczach zostawiał zdrowie na torze, a takich walczaków nam potrzeba. Nie wyobrażałem sobie składu na kolejny rok bez Łogaczowa.

Czytaj więcej  Anglicy idą w ślady Szwedów i Duńczyków. COVID nie może przecież zabić żużla!

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) W Rybniku zostaje Siergiej Łogaczow

Młody Rosjanin żałuje, że z powodu Covid-19 nie mógł wystąpić w w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Dopadła go choroba, musiał zostać w domu, objęto go izolacją sanitarną.

– To był mój błąd, że się nie zaszczepiłem. Przez to straciłem mecz w Krośnie.

– Gdybym pojechał i wygralibyśmy to spotkanie, to w półfinale nie wpadlibyśmy na Arged Malesę – twierdzi Łogaczow.

Łogaczow wystąpił w 14 meczach ligowych, zdobywając najwyższą średnia biegową w drużynie trenera Marka Cieślaka. Za nim plasują się Rune Holta i Michael J. Jensen.

Reklama

O ile Holta znajduje się w kręgu zainteresować władz ROW z szansami na kontynuowanie współpracy, to Duńczyk znalazł się na cenzurowanym. Prawdopodobnie z ROW rozstanie się Kacper Gomólski. Nie wiadomo, co dalej z Wiktorem Trofimowem. 22-latka może uratować przepis o obowiązkowych startach zawodnika do lat 24.

Reklama

Must Read

Mark Karion. Jedna osoba go odmieniła

W cyklu Biografie zawodnikówMark Karion urodził się 5 kwietnia 2000 roku. Podobnie jak wielu rosyjskich zawodników przygodę z motocyklami rozpoczął od motocrossu. Również jego...