More
  Strona głównaEkstraligaFogo Unia LesznoProtasiewicz i Kołodziej w pogoni za Tkoczem

  Protasiewicz i Kołodziej w pogoni za Tkoczem

  -

  Naczelny statystyk żużlowy w naszym kraju Rafał Gurgurewicz wziął pod lupę zawodników, którzy mają na swoim koncie najwięcej tytułów drużynowego mistrza Polski.

  Reklama

  Rekordzista posiada 11 złotych medali. W czołówce znajduje się dwóch żużlowców, którzy nadal startują i mają szansę na ustanowienie rekordu. Jeden z nich, co roku dorzuca do swojej kolekcji złoty krążek. Jak tak dalej pójdzie, Janusz Kołodziej może awansować na szczyt.

  Dla Janusza Kołodzieja to złoto z nr 8 (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

  Najwięcej złotych medali DMP posiada już nieżyjący Stanisław Tkocz. Żużlowiec Górnika Rybnik (obecnie ROW) 11 razy stał na najwyższym podium DMP. Czołówkę klasyfikacji stanowią reprezentanci rybnickiego klubu – az pięciu (Tkocz, Maj, Peszke, Woryna, Wyglenda). Za nim znajdują się Piotr Protasiewicz i Janusz Kołodziej.

  Czytaj więcej  Janusz Kołodziej: "Z Protasiewiczem mam stare porachunki"

  Ten ostatni w tym sezonie zdobył swój ósmy tytuł mistrzowski. Protasiewicz swój ostatni złoty krążek wywalczył w 2013 roku. Sukces świętował razem z macierzystym klubem Falubazem Zielona Góra.

  Czytaj więcej  REKORDZISTA (reportaż)

  Jeśli Kołodziej utrzyma złotą serie w DMP (ostatnie cztery sezony z Unią Leszno sięgnęli po złoto DMP), to rekord Tkocza może być zagrożony.

  -Miło pisać historię polskiego żużla, dzięki za statystyki – napisał w Internecie Janusz Kołodziej, odnosząc się do statystyk przygotowanych przez Rafała Gurgurewicza.

  Najwięcej złotych medali DMP:

  [11 złotych medali DMP] – Stanisław Tkocz

  [10] – Joachim Maj

  [10] – Karol Peszke

  [9] – Antoni Woryna

  [9] – Andrzej Wyglenda

  [8] – Piotr Protasiewicz

  [8] – Janusz Kołodziej

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...