More
  Strona głównaAktualnościPrzemysław Termiński zarzuca rasizm i mowę nienawiści i wprowadza osobiste sankcje

  Przemysław Termiński zarzuca rasizm i mowę nienawiści i wprowadza osobiste sankcje

  -

  Właściciel Apatora Toruń Przemysław Termiński nie wytrzymał i napisał co myśli o decyzji związanej z wykluczeniem żużlowców Rosji, o nagonce dziennikarzy i w ogóle o sytuacji na starcie żużlowego sezonu.

  Termiński w 2015 roku odkupił toruński klub od miliardera Romana Karkosika. Drużyna z grodu Kopernika zimą zakontraktowała m. in. zawodników, chcąc w tym roku włączyć się do walki o medal drużynowych mistrzostw Polski. Po przeprowadzonych transferach można zaryzykować stwierdzenie, że Apator stać na zdobycie mistrzostwa Polski.

  Apator stracił jednak na wykluczeniu rosyjskich żużlowców. Jego barw miał bronić pozyskany w listopadzie Emil Sajfutdinow, brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata. Termiński żałuje straty Sajfutdinowa, który – jak twierdzi właściciel toruńskiego klubu – w niczym nie zawinił.

  Czytaj więcej  Dobre widowisko na Smoku [ZDJĘCIA]

  – Przez ostatnie miesiące poznałem Emila jako przykładnego i w pełni profesjonalnego zawodnika, który z chęcią angażuje się w sprawy klubowe i który z chęcią pomaga innym. Nigdy z jego strony nie doświadczyłem przejawów jakiegokolwiek wsparcia dla rosyjskiego reżimu. Zawodnik ten od blisko 16 lat mieszka w Polsce, tak na marginesie jest Buriatem, a nie Rosjaninem, tu wychowuje dziecko i tu płaci podatki. Tu wspierał wielokrotnie przeróżne inicjatywy POLSKIEGO środowiska żużlowego. Dziś z dużą odrazą obserwuję narastającą w stosunku do niego i innych rosyjskich żużlowców mowę nienawiści – uważa były senator Przemysław Termiński na łamach portalu „Tylko Toruń”.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Przemysław Termiński wprowadza osobiste sankcje wobec dziennikarzy
  Czytaj więcej  Dolegliwości czy zasłona dymna?

  – Rozumiem potrzebę stosowania sankcji oraz zawieszenia rosyjskich zawodników, chociaż w rozgrywkach ligowych, póki co dotyczy to tylko sportu żużlowego. Rozumiem buzujące emocje, gdy wszyscy jesteśmy wstrząśnięci zbrodniami armii rosyjskiej w Ukrainie. Jednak pozostaję człowiekiem rozumnym i w żadnym wypadku nie zamierzam się przyłączać do brutalnych wpisów grupy ekstremistycznych „dziennikarzy” i „komentatorów”, wzywających do prześladowania i odpowiedzialności zbiorowej ze względu na pochodzenie etniczne. Zwłaszcza że działania te przynoszą skutek odwrotny od zamierzonego, są wodą na młyn putinowskiej propagandy, a dodatkowo w żaden sposób nie pomagają walczącej Ukrainie ani cierpiącym z powodu napaści mieszkańcom Ukrainy – wyraża swoje zdanie właściciel Apatora.

  Termiński szczególny żal ma do dziennikarzy. Komentatorzy w obliczu tragedii w Ukrainie mają jasny i konkretny przekaz, który wyartykułowali w swoich social mediach. Termiński z nimi się nie zgadza.

  Reklama

  – Apeluję więc o opamiętanie, zejście ze ścieżki rasizmu i mowy nienawiści, a w to miejsce skoncentrowanie się na byciu człowiekiem. Po prostu człowiekiem. Na empatii i pomaganiu. Bo dziś jest komu pomagać. I oczekuję, że przeprosicie wszystkich, których bez powodu obrażacie, poniżacie i stygmatyzujecie. Do tego czasu ja nie chcę mieć z Wami nic wspólnego, nie chcę z Wami rozmawiać ani spotykać się na stadionie. To taka moja osobista sankcja wobec Was – kończy Termiński.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...