Strona główna I liga Aforti Start Gniezno PSŻ Poznań: 1 liga na celowniku

PSŻ Poznań: 1 liga na celowniku

-

Drugoligowy PSŻ Poznań w ubiegłym roku przegrał finałowy mecz play off z bydgoską Polonią, chociaż w pierwszym meczu na własnym torze wypracował sobie sporą zaliczkę punktową. Czy poznańskie “Skorpiony” w tym roku powtórzą wynik i zakwalifikują się do finałowego dwumeczu? Na pewno mają potencjał i 1 liga jest w ich zasięgu.

Reklama

– Ten sezon rozpatrujemy w trzech krokach. Najpierw chcemy awansować do fazy play-off, następnie do finału rozgrywek, a na końcu wygrać finał – mówi nam prezes SpecHouse PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński.

Problem stanowi brak juniorów

PSŻ Poznań posiada mocny skład seniorski na czele z Kevinem Woelbertem, Nickiem Morrisem czy Nicklasem Porsingiem. Krajowi seniorzy, czyli: Lars Skupień, Zbigniew Suchecki, Marcel Kajzer, Robert Miśkowiak również potrafią jeździć efektywnie. Na tę chwilę jest jednak pewien problem. Klub ze stolicy Wielkopolski nie ma bowiem żadnego juniora w swoim składzie. A bez juniora walka o 1 ligę jest niemożliwa.

– Zamierzamy wypożyczyć juniorów z innych klubów. Ponadto niektórzy juniorzy będą startować w naszym klubie w roli „gościa” – uspokaja prezes Ładziński.

Współpraca popłaca

Poznański klub oprócz mocnej kadry seniorskiej ma też duży atut w postaci nawiązanej współpracy ze Stalą Gorzów. Można się domyślić, że właśnie z tego klubu do Poznania na wypożyczenie trafią juniorzy. Tym samym oba kluby powinny zyskać. Poznań będzie miał juniorów, a Gorzów pewność, że wychowankowie Stali okazje do zbierania doświadczenia w ligowych bojach. Dodatkowym efektem współpracy poznańsko-gorzowskiej jest fakt, że nowym trenerem PSŻ Poznań został szkoleniowiec gorzowskiej młodzieży Piotr Paluch. I to on ma wprowadzić klub z Poznania do 1 ligi.

– Ze Stalą Gorzów mamy szeroką współpracę. Efekty już widać, ponieważ nowym trenerem naszego zespołu został Piotr Paluch. Chcemy, aby klub rósł w siłę marketingowo. Nasz plan powoli się udaje, ponieważ ostatnio na spotkaniu z mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem kibice szczelnie wypełnili miejsce spotkania – kończy prezes Ładziński.

Wydaje się więc, że PSŻ Poznań ma atuty, by odegrać znaczącą rolę w 2 lidze. W każdym razie  1 liga jest w ich zasięgu. Nie zapominajmy jednak, że rywale również zbudowali solidne składy.

Autor: Dawid Franek

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

W Łodzi będzie trzęsienie ziemi?

Rozmowa z Norbertem Kościuchem – zawodnikiem Orła ŁódźSukcesu w Łodzi nie było. Może być trzęsienie ziemi…Może tak być. Naprawdę może tak być. Znając prezesa...