More
  Strona głównaAktualnościPytamy GKSŻ, jaką Wilki zapłacą karę

  Pytamy GKSŻ, jaką Wilki zapłacą karę

  -

  Rozmowa ze Zbigniewem Fiałkowskim – wiceprzewodniczącym GKSŻ

  Co dalej z walkowerem za mecz w Krośnie?

  Czekamy na weryfikację. Spodziewam się jednak, że ten walkower zostanie podtrzymany. Jury było na miejscu, widziało najlepiej jak ten tor wyglądał i widziało, że nie był przygotowany do zawodów regulaminowo. Taki obowiązek spoczywa na gospodarzach i z tego obowiązku gospodarze się nie wywiązali. To nie podlega żadnej dyskusji.

  Kary finansowe będą dotkliwe? Podobno maksymalnie mogą sięgnąć nawet pół miliona złotych.

  Nie wiem, dzisiaj nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Tym zajmuje się prawnik Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Ale jest chyba oczywiste, że konsekwencje będą wyciągnięte, bo gospodarze nie dopełnili regulaminu i tor żużlowy nie był przygotowany do przeprowadzenia zawodów. Decyzja zapadnie za kilka dni.

  Myśli pan, że to co się wydarzyło w Krośnie będzie ostrzeżeniem i przestrogą dla innych klubów?

  To co się stało w Krośnie powinno wielu klubom dać do myślenia. Powinien dać głęboką dozę zastanowienia się, jak należy przygotować tor na zawody żużlowe. Przywołam przykład Gniezna, gdzie odwołano zawody DMPJ po trzecim biegu, ze względu na stan toru. Tylko tam wzięli sobie to do serca i zrobiono wszystko, żeby tor wyglądał inaczej i zgodnie z regulaminem. Piszą w niektórych mediach, że przyjechali ludzie z GKSŻ i naprawiali tor w Gnieźnie.

  A GKSŻ w tym nie pomagał?

  Reklama

  To są kompletne bzdury i nieprawda. Ten tor na godzinę 11:00 w dniu meczu w Gnieźnie był już regulaminowy. A my tylko zaleciliśmy co mają zrobić, żeby to utrzymać i żeby ten tor się nie rozleciał. GKSŻ nie jest od tego, żeby wykonywać za kogoś prace na torze. My po prostu nadzorujemy te prace, które powinni wykonać gospodarze zawodów. Czyli żeby nie przelali wody, żeby nie wyjeżdżali broną na tor, żeby takich różnych rzeczy na torze nie było. Jury i komisarz toru, nie mogą przygotowywać tego toru za klub z Krosna. Od tego jest gospodarz zawodów, który organizuje mecz i zaprasza na niego kibiców i telewizję.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Rozpędzony Motor Lublin jedzie po mistrzostwo Polski

  Kolejny przystanek - Leszno - lublinianie zaliczyli z przytupem. Motor Lublin jako jedyna zespół w PGE Ekstralidze pozostaje niepokonany. Wczoraj na "Smoku" zwyciężył 47:43.Tropikalny...