Strona główna Aktualności Rawickie "Niedźwiadki" jadą do Szklarskiej Poręby

Rawickie “Niedźwiadki” jadą do Szklarskiej Poręby

-

Reklama

Drugoligowy Stainer Unia Kolejarz Rawicz, podobnie jak większość drużyn, przygotowuje się do nowego sezonu – organizacyjnie i sportowo. Niedźwiadki w ferie wyjadą na zimowe zgrupowanie w Sudety.

Wiadomo, że popularne Niedźwiadki” to dziś zespół rezerw lub filia Fogo Unii Leszno i to na ulicy Strzeleckiej w Lesznie zapadają kluczowe decyzje dotyczące funkcjonowania rawickiej drużyny. Zawodnicy drugoligowca trenują w Lesznie razem z zawodnikami drużynowego mistrza Polski. Damian Baliński, Krzysztof Sadurski, Kacper Pludra i inni przygotowują się do sezonu pod okiem trenera Michała Turyńskiego.

Zimowe zgrupowanie Niedźwiadków rozpocznie się 29 stycznia w Szklarskiej Porębie. Trener Roman Jankowski będzie prowadził zajęcia i czuwał nad przebiegiem przygotowań do sezonu. “Jankes” do Szklarskiej Poręby oprócz zawodników Kolejarza zabierze również swoich podopiecznych, którzy dopiero uczą się żużlowego rzemiosła, startując na motocyklach z silnikiem o pojemności 250 ccm. Leszczyńsko-rawicka współpraca to przede wszystkim nacisk na szkolenie młodzieży. Juniorzy w II lidze mają zdobywać żużlowe doświadczenie, który zaprocentuje w przyszłości.

Nie jest powiedziane, że w lutym któryś z podopiecznych Jankowskiego nie dołączy do Fogo Unii Leszno i pojedzie z nią na treningi do Hiszpanii. Władze leszczyńskiego klubu umożliwią im wyjazd, by w dobrych warunkach mogli w lutym pojeździć na motocrossie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Musisz przeczytać

Miłość do żużla z długim stażem

Zbigniew Wachowski fanem żużla i leszczyńskiej Unii jest od 1951 roku. Jako kibic debiutował na... I memoriale im. Alfreda Smoczyka. Opowiada nam o czarnym...