Strona główna Aktualności Reprezentacja zwarta i gotowa czeka na finał SoN

Reprezentacja zwarta i gotowa czeka na finał SoN

-

Kadra Polski w spokoju przygotowuje się do finału Speedway of Nations, który ma odbyć się pod koniec października w angielskim Manchesterze. Przebywa na zgrupowaniu w Toruniu. To tam zorganizowano konferencję prasową

Reklama

Jej gościem był Honorowy Patron meczów żużlowej reprezentacji Polski, europoseł Ryszard Czarnecki:

– Żużel znowu wygrał! Motoarena to bardzo ważne miejsce dla polskiego i międzynarodowego speedwaya. Tutaj jeszcze tydzień temu rozgrywano Indywidualne Mistrzostwa Europy, teraz mini zgrupowanie ma żużlowa reprezentacja Polski. W październiku będzie gospodarzem Grand Prix. A potem już cel numer jeden dla polskiej kadry, czyli finał Speedway of Nations w Manchesterze. Jestem przekonany, że ekipa Marka Cieślaka da z siebie wszystko i powalczy o tytuł – mówił.

Czytaj więcej  Selekcjoner pozamiatał "buntowników"

Trener Marek Cieślak w grodzie Kopernika miał do dyspozycji 7 zawodników. To Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Janusz Kołodziej, Dominika Kubera, Paweł Przedpełski, Bartosz Smektała, Bartosz Zmarzlik.

Od kilku dobrych lat wszystko w polskiej reprezentacji idzie w bardzo dobrą stronę – mówi trener Marek Cieślak (fot. Magazyn Żużel) 

Reprezentacja na dobrej drodze

– Jesteśmy w Toruniu na takim mini zgrupowaniu. Miałem okazję tutaj startować podczas mistrzostw Europy, w lidze też już kilka meczów odjechałem. Mam więc nadzieję, że ten rok będzie dla mnie równie dobry, jak ostatni. Wiadomo, że w tym sezonie jest mało ścigania, nie ma za dużo zawodów. Dlatego każda okazja do wyjechania na tor jest niczym złapanie dodatkowego tlenu. Cieszę się, że mogę tu być z całą reprezentacją – mówi indywidualny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik

Czytaj więcej  SoN zamiast DPŚ, czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek?

– Od kilku dobrych lat wszystko w polskiej reprezentacji idzie w bardzo dobrą stronę. Mamy profesjonalną kadrę, profesjonalne zgrupowanie, świetne zaplecze marketingowe i medialne, dlatego każdy kolejny sezon pracy z tymi zawodnikami jest dla mnie wielką przyjemnością – chwali selekcjoner reprezentacji Polski, Marek Cieślak.

Czytaj więcej  Piotr Pawlicki i koledzy mają zamknięte drzwi do Grand Prix IMŚ

Z kolei młodzi podopieczni trenera Rafała Dobruckiego walczyć będą o siódmy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów z rzędu. Zmagania zaplanowano 5 września w duńskim Outrup. Tydzień wcześniej na łódzkiej Moto Arenie, młodzi żużlowcy powalczą o kolejne złoto w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów.

Czytaj więcej  Kadra Polski po sezonie bez Marka Cieślaka

W marcu nie udało się zorganizować towarzyskiego meczu międzypaństwowego Polska – Australia. Plany storpedowała pandemia koronawirusa.

– Planujemy rozegrać mecz towarzyski na koniec sezonu. W tej chwili jest on wpisany na 18 października i tego się trzymamy. Mamy głęboką nadzieję, że do października sytuacja się mocno poprawi i będziemy mogli oglądać jeszcze na torze całą reprezentację – mówił na konferencji przewodniczący Głównej Komisji Sportu Zuzlowego, Piotr Szymański.

PS Korzystaliśmy z materiałów prasowych PZMot

Musisz przeczytać

A jednak Pawlicki w GKM Grudziądz!

Nie miał lekkiego życia w tym sezonie, ale jak przystało na prawdziwego mężczyznę, spróbuje naprawić to, co zepsuł. Przemysław Pawlicki dostał kolejną szansę. W...

W Lesznie to nie działa