Strona główna Aktualności Robert Lambert odmówił im startów

Robert Lambert odmówił im startów

-

Brytyjczyk dostosował się do nowego regulaminu (występy maksimum w dwóch ligach wg Regulaminu Przynależności Klubowej) i wybrał ligę polską i szwedzką. Robert Lambert zrezygnował więc ze startów w lidze angielskiej. Mistrz Europy nie jest jedynym Anglikiem, który opuszcza rodzimą ligę. Kilka lat temu na podobny krok zdecydował się były mistrz świata Tai Woffinden.

Reklama

Lamberta na pewno będzie brakować w drużynie Kings Lynn i w całej lidze angielskiej. Brytyjczyk swoją widowiskową jazdą i walecznością na torze przyciągał kibiców na stadiony. Teraz go zabraknie i nie wiadomo, kiedy brytyjscy fani speedwaya ponownie zobaczą go w akcji.

Robert Lambert zrezygnował ze startów w lidze angielskiej. Pojedzie w Szwecji i w Polsce (fot. Magazyn Żużel)

Władze Kings Lynn rozumieją decyzje Lamberta. Tym bardziej, że przyszłości rozgrywek w Anglii wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania. Kolejna fala pandemii w Wielkiej Brytanii stanowi duże zagrożenie także dla speedwaya.

Czytaj więcej  ROW kontra Stal: zdecydują debiutanci?

– Będzie nam brakowało Roberta – zapewnia Dale Allitt, propotor Kings Lynn, który zabrał głos za pośrednictwem klubowej strony www.kingslynn-speedway.com. – Lambert jest jednym z nas i zawsze nim będzie. Jesteśmy pewni, że w przyszłości zobaczymy go z powrotem w barwach Gwiazd. Zaczął karierę w naszej drużynie, startującej w National League, gdy miał 15 lat i rozwinął się, będąc aktualnie zawodnikiem światowej klasy. Już nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy go podczas tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix.

W Kings Lynn, mimo straty zawodnika z najwyższej półki, zwarli szeregi i koncentrują się na przygotowaniach do rozgrywek. Władze klubu wierzą, że niepokoje miną i na wiosnę silniki maszyn żużlowych będą pracować na najwyższych obrotach i wrócą kibice na stadiony.

Reklama


Musisz przeczytać

Jedyna taka na świecie

Pierwsza na świecie i prawdopodobnie jedyna cyfrowa biblioteka żużlowa funkcjonuje w Lesznie. Choć akurat miejsce jej funkcjonowania jest informacją najmniej istotna – korzystać może...

Nowy sternik w Starcie