Strona główna Aktualności Rohan Tungate: na dłużej w Zielonej Górze?

Rohan Tungate: na dłużej w Zielonej Górze?

-

Australijczyk Rohan Tungate w meczu z Fogo Unią Leszno brutalnie zderzył się z PGE Ekstraligą. Po meczu przyznał, że wpadł na najsilniejszego rywala i przekonał się na własnej skórze, jak dużym wyzwanie są starty w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Reklama

Tungate mimo że w pięciu startach przywiózł do mety zaledwie 3 punkty z bonusem, nie zniechęcił się.

– Chcemy dać mu szansę – zdradza plany trener zielonogórskiego Falubazu, Piotr Żyto.

Rohan Tungate
W Zielonej Górze chcą dać Australijczykowi szansę (fot. Magazyn Żużel)

Falubaz planuje wystawić Australijczyka w meczach o 3 miejsce. Miałby wiec jeszcze dwukrotnie zaprezentować swoje możliwości. Wtedy będzie łatwiej kierownictwu zielonogórskiej drużyny podjąć decyzję, co do przyszłości Tungate’a. Stranieri łódzkiego Orła jest kandydatem do startów w zespole z grodu Bachusa w 2021 roku.

Czytaj więcej  Prezesie Mrozek, dzwoń w te pędy do Tungate'a

Na razie jednak decyzja nie zapadła. Wiele wskazuje, że z zielonogórskim teamem rozstanie się Antonio Lindbaeck. Czy Tungate jest lepszym zawodnikiem od Szweda? Czy jest gwarantem zdobyczy punktowych w każdym meczu na poziomie satysfakcjonującym pracodawcę i przede wszystkim zielonogórskich kibiców?

– Dla mnie jest to szansa pokazania się. W polskiej lidze chciałbym zrobić krok do przodu – zdradza ambitne plany Rohan Tungate.

Reklama


Musisz przeczytać

Grigorij Łaguta: jesteśmy wyrzutkami

Grigorij Łaguta poruszył w mediach społecznościowych temat rosyjskiej federacji. Starszy z braci Łagutów twierdzi, że żużlowcy reprezentujący Rosję są wyrzutkami i nie mają żadnego...

Patryk Dudek przestał jeździć