Strona główna Ekstraliga Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

Roman Jankowski zdradza, kto jest najbliżej występów w Ekstralidze

-

Fogo Unia Leszno rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Treningi w sali gimnastycznej prowadzi trener Michał Turyński. W szeregach leszczyńskich Byków znalazła się liczna grupa adeptów i juniorów. Z najmłodszymi pracuje przez cały rok trener Roman Jankowski.

– Pracujemy i nie musicie martwić się o leszczyńską młodzież – uważa trener Roman Jankowski, gdy pytamy o ligowych następców Dominika Kubery i Bartosza Smektały. “Jankes” posiada duże doświadczenie jako zawodnik i trener młodzieży i wie, że nie od razu uda się skutecznie wypełnić lukę po odejściu Kubery. Ale czas pracuje na korzyść wychowanków, następców “Domina” i innych.

– Budującym jest fakt, że młodzieży nie brakuje i szkółka cały czas żyje i pracuje na obrotach. Najbliżej ekstraligi są Kacper Pludra, Krzysztof Sadurski, Hubert Ścibak i Damian Ratajczak – wylicza “Jankes”.

Ratajczak bardzo dobrze rokuje na przyszłość, ale dopiero pod koniec maja, gdy skończy 16 lat będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu Byków w ekstralidze.

– Nie ma lepszych i gorszych juniorów. Wszyscy pracują i przygotowują się do sezonu – spokojnie ocenia sytuację juniorów w leszczyńskim klubie ich trener. – Podobnie jak w poprzednich latach będziemy trenować i startować w Rawiczu i Lesznie. Im więcej okazji do ścigania, tym lepiej dla młodzieży w kontekście ich sportowego rozwoju i zdobywania doświadczenia.

Reklama

Inna sprawa, że układ sił w kategorii juniorów uległa zmianie, ale niestety, nic nie wróży żeby wyniki były lepsze ponad stan posiadania. Niezłych juniorów posiadają Eltrox Włókniarz Częstchowa i Motor Lublin. Kto jeszcze? Unia Leszno z Pludrą, Ratajczakiem, Sadurskim i Ścibakiem wcale nie jest bez szans.

Reklama


Musisz przeczytać

Anita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem, przygotowuje się do sezonu na obozie w Katarze. Lekkoatletka nie kryje, że jest kibicką...