Strona główna Aktualności Rory Schlein zmienił plany i odwołał zakończenie kariery

Rory Schlein zmienił plany i odwołał zakończenie kariery

-

Australijski żużlowiec zapowiedział że w tym roku kończy żużlową karierę, ale tego nie zrobi. Rory Schlein postanowił zmienić plany z powodu pandemii koronawirusa.

Schlein na co dzień ściga się w lidze angielskiej, zdobywając punkty dla Wolverhampton Wolves i dla Somerset Rebels. Na wyspach startuje z angielska licencją. Po zakończeniu kariery planuje wrócić do ojczyzny.

– Przygotować sobie życie w Australii, zapisaliśmy dzieci do tamtejszej szkół. Byliśmy gotowi tam lecieć, ale plany pokrzyżował Covid-19. Loty wstrzymano, nie mam wyjścia. Poinformowałem już kluby z Wolverhampton i Somerset, że zostaję – poinformował o swojej decyzji Rory Schlein w mediach społecznościowych klubu z Woverhampton.

Rory Schlein
Rory Schlein na co dzień ściga się w lidze angielskie (fot.Ipswich)

Australijczyk odwołał turniej pożegnalny w Wolverhampton. Działaczom “Wolves” obiecał, że sezon 2021 spędzi na brytyjskich torach i dopiero po nim zakończy przygodę ze speedwayem i wróci do ojczyzny.

Reklama

– Nawet jeśli do końca roku nie będzie już problemu z samymi podróżami, nie sądzę, żebyśmy mogli polecieć do Australii. Procedura wizowa dla mojej partnerki została wstrzymana. Pierwotnie mówiono nam, że dostanie ją na listopad, ale podczas kryzysu zawieszono wszystkie nowe wnioski – tłumaczy 36-latek pochodzący z Darwin w północnej Australii.

fot.Alchetron

Musisz przeczytać

Dominik Kubera: nie wyklucza zmiany barw

Dominik Kubera niebawem zakończy wiek juniora. 21-latek ze względu na nowość regulaminową w postaci zawodnika do lat 24 w składzie, będzie łakomym kąskiem na...