Piotr Szymański (na zdjęciu) pozostanie na stanowisku przewodniczącego Głównej Komisji Sportu żużlowego. Z GKSŻ pożegnali się m. in. były trener Apatora Toruń Jan Ząbik, dyrektor zarządzający Unii Leszno Ireneusz Igielski i były prezes Kolejarza Rawicz – Dariusz Cieślak.

Polski Związek Motorowy zdecydował się odchudzić wszystkie komisje wchodzące w jego skład. W tej sytuacji, uszczupleniu została poddana również GKSŻ, która zmniejszyła się o połowę – z 8 do 4 osób. W GKSŻ pozostają Szymański, Leszek Demski, Łukasz Szmit i Zbigniew Fiałkowski. Struktury opuszczają Ząbik, Igielski, Cieślak i sędzia żużlowy Marek Wojaczek.Szymański piastuje funkcje przewodniczącego GKSŻ od 2006 roku.

Skład GKSŻ (wizytówki źródło: serwis GKSż)
Piotr Szymański – ur. w 1972 r. w Poznaniu. Absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prywatny przedsiębiorca. Wieloletni członek Głównej Komisji Sportu Żużlowego, członek Prezydium Zarządu Głównego PZM, członek Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe (TRC UEM) i Komisji Wyścigów Torowych FIM (CCP FIM) Jako jedyny oprócz Marka Cieślaka posiada licencję FIM i licencję instruktora sportu żużlowego PZM w Polsce.

Łukasz Szmit – ur. w 1979 r. w Bydgoszczy. Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wieloletni członek Komisji Orzekającej Ligi Ekstraligi Żużlowej, członek wydziału dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, działacz akademicki, odznaczony przez Prezydenta RP złotym krzyżem zasługi za działania mające na celu odrodzenie tradycji akademickich w Polsce.

Zbigniew Fiałkowski – ur. w 1962 r. w Grudziądzu. Prywatny przedsiębiorca. Od 1994 roku działacz społeczny sportu żużlowego. W latach 2002-2013 prezes klubu żużlowego GTŻ Grudziądz. Od 2002 roku Członek Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Grudziądza. Nadzorujący kontakty między GKSŻ i klubami.

Leszek Demski – ur. w 1970 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Prywatny przedsiębiorca. Od 1996 r sędzia żużlowy. Od 2005 r. posiada licencję Komisarza Technicznego FIM. Nadzorujący prace podkomisji bezpieczeństwa GKSŻ i podkomisji Ice Speedwaya oraz sprawy związane z sędziami, komisarzami i weryfikacjami torów.