Strona główna Aktualności ROW Rybnik: ten junior jest światełkiem w tunelu

ROW Rybnik: ten junior jest światełkiem w tunelu

-

Reklama

ROW Rybnik tuż przed spotkaniem z MrGarden GKM-em Grudziądz wypożyczył ze Stali Gorzów Kamila Nowackiego. Nowy junior spisał się solidnie w swoim debiucie w PGE Ekstralidze. Wychodzi więc na to, że Nowacki może być ostatnią nadzieją rybniczan na utrzymanie w najlepszej żużlowej lidze świata.

Okazuje się, że dobrze podpowiedzieliśmy klubowi z Rybnika, a ten z naszych podpowiedzi skorzystał! Niedawno na naszych łamach pisaliśmy, że ROW Rybnik musi szukać juniora w Lubuskiem, bo szczególnie drużyna Stal Gorzów miała nadwyżkę wartościowych juniorów. W pierwszym meczu sezonu formacja młodzieżowa rybniczan spisała się kiepsko i potrzeba było wzmocnień.

Czytaj więcej  ROW Rybnik wyspowiada się przed kibicami

Z pomocą dla ROW-u nadszedł Kamil Nowacki, który nigdy wcześniej nie miał okazji jeździć w PGE Ekstralidze. Mimo wszystko jednak jego poziom jazdy jest wyższy od Mateusza Tudzieża i innych juniorów 12-krotnego mistrza Polski.

Spotkanie jak każde inne

Kamil Nowacki w spotkaniu z GKM-em Grudziądz zdobył 4 punkty i bonus w pięciu startach. Jego wynik można uznać za przyzwoity, a tego chłopaka z pewnością stać na jeszcze lepszy wynik.

– Mam za sobą trochę meczów w pierwszej i drugiej lidze więc starałem się traktować wtorkowe spotkanie jak każde inne. Myślę, że jak na debiut w Ekstralidze, to mogę być zadowolony ze swojego dorobku punktowego – mówi Kamil Nowacki, nowy nabytek ROW-u Rybnik.

– Myślę, że jak na debiut w Ekstralidze, to mogę być zadowolony ze swojego dorobku punktowego – mówi Kamil Nowacki, nowy nabytek ROW-u Rybnik (fot. FB Kamila Nowackiego)

Stal Gorzów wypożyczyła do Rybnika 20-letniego zawodnika, aby ten miał szansę się objeździć. Co ciekawe w następnej kolejce obie drużyny zmierzą się ze sobą. To będzie spotkanie o dużym ciężarze gatunkowym, gdyż drużyny z Rybnika i Gorzowa nie mają na koncie żadnych punktów w ligowej tabeli.

– Jutro wyjeżdżam do Rybnika, aby potrenować. Zamierzam jak najlepiej przygotować się do niedzielnego meczu ze Stalą Gorzów – mówi Kamil Nowacki.

Mimo kontuzji Andrzeja Lebiediewa w ostatnim meczu w Grudziądzu na pewno nie można powiedzieć, że Rybnik nie ma szans na utrzymanie w PGE Ekstralidze. Nowy junior może im dać bardzo wiele, a jeśli pomoże pokonać Stal Gorzów, to będzie swego rodzaju ironia losu. Ale taki właśnie taki jest żużel i dlatego tak go lubimy 🙂

(zdjęcie na czołówce: fot. FB Kamila Nowackiego)

Musisz przeczytać

Tomasz Gollob: do Bydgoszczy wracają duże imprezy

Tomasz Gollob pojawił się na konferencji prasowej zorganizowanej z okazji mistrzostw Europy SEC. Odbędą się one 8 lipca w grodzie nad Brdą. Gollob to...