Strona główna Aktualności Rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji. Dwa wielkie powroty!

Rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji. Dwa wielkie powroty!

-

– Bardzo się cieszymy, że spotykamy się w pięknym słońcu w Bydgoszczy, to naprawdę dobry moment na to, żeby się spotkać, potrenować, scalić kadrę. Po raz pierwszy w pełni za zgrupowanie odpowiada Rafał Dobrucki, więc życzę mu na początku drogi wszystkiego najlepszego – przywitał uczestników zgrupowania reprezentacji Polski w Bydgoszczy Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Selekcjoner Rafał Dobrucki ma swój plan działania.

– Będziemy korzystać z telemetrii, aby jeszcze bardziej sprawdzić swoje motocykle, ustawienia. Chcemy jak najlepiej przepracować ten czas, w którym zarówno seniorzy, jak i juniorzy będą mogli pojeździć i zapoznać się z atmosferą panującą w kadrze Polski – dodał Rafał Dobrucki, trener reprezentacji Polski.

Czytaj więcej  Tai Woffinden już nie wyjedzie. Jego ręka wygląda fatalnie!

Dobrucki ma do dyspozycji ponad 20 zawodników. Wybrał najlepszych. Liderem reprezentacji jest oczywiście dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik. Wychowanek Stali Gorzów rozpoczął sezon w imponującym stylu. Średnia biegowa prawie 3 punkty robi wrażenie.

Rafał Dobrucki ma do dyspozycji ponad 20 zawodników (fot. Żużlowa Reprezentacja Polski/Jarek Pabijan)

– Moje życie trochę się zmieniło ostatnimi czasy, urodził mi się syn, więc jest zupełnie inaczej, ale absolutnie nie przeszkodziło mi to w przygotowaniu do sezonu – wręcz przeciwnie, jest jeszcze lepiej – mówi Bartosz Zmarzlik.

Z kolei, Maciej Janowski i Piotr Pawlicki wracają do reprezentacji po rocznej przerwie.

Reklama

– Wracam do kadry po roku przerwy i jestem z tego bardzo zadowolony. Liczę naprawdę na owocne zgrupowanie i mam nadzieję, że sobie troszeczkę pojeździmy, potrenujemy i że będzie niezły fun – dodał Maciej Janowski.

Sponsorem reprezentacji została firma Orlen. Koncern naftowy planuje wspierać biało – czerwonych w walce o złoty medal “Speedway of Nations”.

fot. Żużlowa Reprezentacja Polski/Jarek Pabijan

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...