Strona główna Aktualności Rozwaliliśmy Szwedom skład!

Rozwaliliśmy Szwedom skład!

-

Szwedzka drużyna ligowa Vastervik Speedway ma duży problem – rozsypała się jej kadra zespołu. I to mimo że kontrakty z zawodnikami zostały podpisane. W klubie starają się głośno o tym nie mówić, ale sytuację wywróciły nowe zapisy w regulaminie polskiej ligi.

Reklama

Chodzi o ograniczenia wprowadzone przez polska ligę. Dotyczą one startów zawodników w w 2021 roku nie więcej, niż w dwóch ligach. Wybór należy do żużlowców. Decyzję mają przekazać polskiemu pracodawcy, czyli klubowi, w którym startują i do Speedway Ekstraligi. Zawodnicy ścigający się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce i w 2.lidze będą mogli zarabiać w trzech ligach.

Czytaj więcej  Falubaz jedzie do Wrocławia. Czym zaskoczy "Sqóra"?

Vastervik Speedway zmontował ciekawy zespół, ale teraz sytuacja zmieniła się i Szwedzi mają kłopot. Jasom Doyle i Jack Holder poinformowali menadżera Vastervik Morgana Anderssona, że wybrali starty w lidze polskiej i angielskiej. Mimo ważnej umowy z Vastervik, muszą się rozstać. Prawdopodobnie uczyni podobnie rodak Doyle’a i Holdera, mistrz świata juniorów Jaimon Lidsey, który ma startować w Unii Leszno i angielskim Belle Vue Manchester.

Jack Holder zrezygnował z jazdy w Vastervik Speedway (fot. Magazyn Żużel)

– Miałem ciągły kontakt z Jasonem w sprawie wyboru, którego musiał dokonać w związku z nowymi zasadami i muszę powiedzieć, że jest umiarkowanie zadowolony z podjętej decyzji. Ma zarówno dom, jak i rodzinę w Anglii, a także swoich największych sponsorów, więc nie jest zaskoczeniem, że musi wybrać ligę brytyjską – mówi Morgan Andersson, który nie ma żalu do Australijczyka i rozumie jego decyzje o rozstaniu z Vasterik.

Były indywidualny mistrz świata ma zostać w Swindon Robins, gdzie miał ważną umowę także w tym roku, ale rozgrywki Premiership nie wystartowały.

Czytaj więcej  Ostrovia: trener Staszewski wrócił na tor

– Jeśli chodzi o Jacka, to wraz z bratem Chrisem mają swoją bazę w Anglii, dodatkowo planuje w przyszłym roku sprowadzić swoją dziewczynę do Europy. Jack podjął trudną decyzję o rezygnacji ze startów w lidze szwedzkiej. Obaj z Jasonem rozumieją jednak, że nie możemy czekać z naszą drużyną tylko na ewentualność, że sezon w Anglii ponownie nie wystartuje – mówi menadżer Vastervik Speedway.

Być może sytuacja jeszcze się zmieni. Szwedzi po cichu liczą, że Wystąpią nowe okoliczności.

– Jason i Jack mają ważne kontrakty z naszym klubem na sezon 2021 i oczywiście nie zamykamy drzwi przed nimi, gdyż nikt nie wie w jakim stadium będzie pandemia w maju, kiedy planujemy start ligi. Budujemy jednak zespół bez nich, bo nie możemy dłużej czekać i ryzykować, że inni zawodnicy na odpowiednim poziomie będą zajęci przez konkurencję – kończy Andersson.

Reklama


Musisz przeczytać

Anita Włodarczyk nawet tam pamięta o żużlu

Anita Włodarczyk, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w rzucie młotem, przygotowuje się do sezonu na obozie w Katarze. Lekkoatletka nie kryje, że jest kibicką...