More
  Strona głównaAktualnościRozwścieczeni śrubokrętem kibice Wilków Krosno rozpoczęli zbiórkę pieniędzy

  Rozwścieczeni śrubokrętem kibice Wilków Krosno rozpoczęli zbiórkę pieniędzy

  -

  Autor zdjęcia:Wilki Krosno

  Ciąg dalszy niedzielnego skandalu w ramach niedoszłego meczu pomiędzy Cellfast Wilkami Krosno i Stelmet Falubazem Zielona Góra. Na przegraną walkowerem kibice gospodarzy zareagowali w wymowny sposób.

  W Internecie została utworzona zbiórka pieniężna. Fani Wilków zdają sobie sprawę z faktu, że na klub mogą spaść olbrzymie kary finansowe. W widniejącym oświadczeniu na stronie zrzutki padły mocne słowa.

  Niech każdy wpłaci, ile może

  „Witam, jestem jednym z wielu kibiców speedwaya. Od dzieciństwa kibicuję mojemu klubowi z Krosna. Po wielu latach doczekałem się czasów, że liczymy się w Polsce i mamy aspiracje do awansu do Ekstraligi. Niestety, coraz częściej rzucane są nam kłody pod nogi. 15 maja doszło do absurdu, przyznano walkowera na rzecz przeciwnika tj. Falubaz Zielona Góra. Wyrządzono dużą szkodę temu sportu. Bez próby toru, teraz to sędzia i komisarz toru o wszystkim decyduje, zawodnicy nie mają nic do powiedzenia. A śrubokręt decyduje o tym, czy tor nadaje się do jazdy lub nie. Klubowi z Krosna grozi kara finansowa. Niech każdy wpłaci, ile może, nie pozwólmy zniszczyć tego, co jest budowane. Niech wszyscy kibice speedwaya wiedzą, że najważniejsi są zawodnicy i kibice w tym sporcie” – napisano w opisie zrzutki.

  Na chwilę obecną (18.05.) kibice zebrali już ponad 7400 złotych, a niektórym dalej trudno pojąć, co się wydarzyło w niedzielę.

  Przypomnijmy, że Wilki Krosno zostały ukarane walkowerem za nieregulaminowy tor. Pretensje do stanu nawierzchni zgłaszał zespół z Zielonej Góry, a wątpliwości co do rozegrania meczu miał także sędzia Jerzy Najwer.

  Reklama

  Nie wiadomo, jak jednak rozumieć sytuację, w której mecz jest odwoływany, a zawodnicy nie mieli okazji go przetestować i tym samym potwierdzić, że rzeczywiście nie nadaje się on do jazdy. Kilka osób wbijało tylko śrubokręty w tor, a to rozwścieczyło kibiców. Fani obu ekip czekali na rozpoczęcie meczu ponad dwie godziny, ale ostatecznie musieli opuścić stadion. Cieszyli się tylko zielonogórzanie, choć piękne zwycięstwo to nie było.

  Tutaj kibice Wilków utworzyli zbiórkę.

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  - Advertisment -

  Must Read

  Rozpędzony Motor Lublin jedzie po mistrzostwo Polski

  Kolejny przystanek - Leszno - lublinianie zaliczyli z przytupem. Motor Lublin jako jedyna zespół w PGE Ekstralidze pozostaje niepokonany. Wczoraj na "Smoku" zwyciężył 47:43.Tropikalny...