Strona główna Aktualności Ruch transferowy jak w środku okienka

Ruch transferowy jak w środku okienka

-

Trwają transfery… na rynku medialnym. Gabriel Waliszko, Jakub Zborowski, Sergiusz Ryczel, kto będzie następny? Czy zmiany w redakcji sportowej Canal+, to pokłosie działań nowego szefa, czy planowana wymiana kadr? Nowym szefem redakcji sportowej C+ został Michał Kołodziejczyk

Reklama

Michał Kołodziejczyk 1 czerwca dołączył do CANAL+, obejmując stanowisko dyrektora redakcji sportowej CANAL+. Jest to nowo utworzone stanowisko w strukturach firmy. Do zadań dyrektora należy o m.in. zarządzanie pracą redakcji sportowej oraz rozwijanie nowych formatów redakcyjnych. Nowe zadania, to jak się okazuje również wymiana kadr. C+ zatrudnił Macieja Noskowicza, który jeszcze niedawno zajmował się żużlowa tematyka w Radiu Zachód w Zielonej Górze i prowadził radiowe transmisje z meczów zielonogórskiego Falubazu.

Czytaj więcej  Telewizory pełne żużla

Pożegnania

Stacja telewizyjna w ostatnich tygodniach pożegnała się z Gabrielem Waliszko, Jakubem Zborowskim i kilka dni temu również z Sergiuszem Ryczelem. O ile Waliszko sam się zwolnił z pracy (podjął współpracę z Motowizja TV, która przygotowuje się do transmitowania meczów 2.ligi żużlowej), to dwaj pozostali reporterzy odeszli za porozumieniem stron. Przypadek?

Gabriel Waliszko
Gabriel Waliszko podjął współpracę z Motowizja TV, która przygotowuje się do transmitowania meczów 2.ligi żużlowej (fot. Magazyn Żużel)

Michał Kołodziejczyk jest dziennikarzem z ponad dwudziestoletnim stażem. W przeszłości pracował jako dziennikarz sportowy w „Rzeczpospolitej” i „Przeglądzie Sportowym”. Współpracował również z wieloma stacjami telewizyjnymi. Jako korespondent prasowy obsługiwał mistrzostwa świata w piłce nożnej (2006, 2010, 2014 i 2018), mistrzostwa Europy w piłce nożnej (2008, 2012 i 2016) oraz igrzyska olimpijskie w Londynie (2012). Przez ponad pięć lat był redaktorem naczelnym WP SportoweFakty (Wirtualna Polska).

Czytaj więcej  Druga liga na szklanym ekranie

W ubiegłym roku do przestrzeni publicznej trafiła informacja, że Kołodziejczyk w tym roku obejmie stanowisko redaktora naczelnego “Przeglądu Sportowego”. Ale w grudniu zrezygnował, informując, że otrzymał inna propozycję pracy. 1 czerwca został dyrektorem redakcji sportowej C+.

Stacja Canal+ nabyła prawa do transmisji m. in. Speedway Grand Prix, meczów PGE Ekstraligi, eWinner 1.ligi żużlowej.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...