Strona główna Aktualności Są dobre wieści! Brawo Brytyjczycy! To świetna decyzja!

Są dobre wieści! Brawo Brytyjczycy! To świetna decyzja!

-

Spotkanie władz ligi angielskiej z promotorami klubów zaowocowało ustaleniami, z których wynika że liga wystartuje w maju. Gotowość startu zadeklarowały wszystkie drużyny.

Reklama

Wyjątek stanowi Swindon Speedway, który kilka dni temu ogłosił, że rezygnuje i w tym roku nie przystąpi do rywalizacji.

Promotorzy brytyjskich klubów podkreślają, że drugi rok przerwy załamie nie tylko rozgrywki ligowe, ale jednocześnie szkolenie w klubach (fot. Magazyn Żużel)

Promotorzy brytyjskich klubów podkreślają, że drugi rok przerwy załamie nie tylko rozgrywki ligowe, ale jednocześnie szkolenie w klubach. Kolejne zawieszenie rywalizacji może okazać się początkiem końca ligowego speedwaya na wyspach. Liga ma wystartować w maju. Władze BSPA opracowały plan działania, by kluby odważniej stawiały na młodzież i dawały więcej okazji do ścigania zawodnikom na dorobku.

Czytaj więcej  Druga liga na szklanym ekranie

Anglicy planują, że w maju wystartują obie ligi, czyli Premiership i Championship. W Premiership planuje wystąpić 6 drużyn: Belle Vue Manchester, Ipswich, Kings Lynn, Wolverhampton, Sheffield, Peterborough.

Na zapleczu elity mają ścigać się: Berwick, Birmingham, Glasgow, Kent Kings, Eastbourne, Edinburgh, Leicester, Newcastle, Poole, Redcar i Scunthorpe, czyli w sumie 11 zespołów. Terminarz rozgrywek zostanie ogłoszony najpóźniej na poczatku lutego po zakończeniu rozmów z TV Eurosport.

Reklama


Must Read

Mówi, że gorzej już być nie może

- Nie nazwałbym tego pechem. Wypadki w tym sporcie są na porządku dziennym i każdy uprawiający speedway musi liczyć się z niebezpieczeństwem - mówi...