Strona główna Aktualności Są poważne zapowiedzi: już 8 marca pierwszy prawdziwy trening!

Są poważne zapowiedzi: już 8 marca pierwszy prawdziwy trening!

-

Zawodnicy dostali sygnał, że mają być przygotowani na 8 marca. Jest podobno szansa, że właśnie tego dnia miałby odbyć się inauguracyjny trening przy Gliwickiej w Rybniku.

ROW działa i przygotowuje się do zorganizowania pierwszego treningu na torze. Śniegu już nie ma na stadionie. W Rybniku w cztery godziny posprzątali tor po zimie. Prace nadzorowali prezes klubu Krzysztof Mrozek i trener Marek Cieślak. Po zimie i do niedawna zalegającym śniegu, już nie ma śladu.

Czytaj więcej  "Sqóra" stracił pracę. Teraz Frątczak?

Po tym śniegu w Rybniku na stadionie ma już śladu (fot. ROW Rybnik)

– Jak ma przyjść mróz, to śniegu nie ściąga się, bo wtedy warstwa białego puchu chroni nawierzchnię przez zamarznięciem. Idzie jednak ocieplenie, więc trzeba było ją zdjąć, żeby tor mógł szybko przeschnąć. Uważam, że ta akcja pozwoli nam kilka dni wcześniej wyjechać na tor. Z prezesem bardzo szybko ogarnęliśmy temat. Dałem sygnał, on ściągnął sprzęt i w cztery godziny wszystko zostało zrobione – informuje na łamach serwisku Głównej Komisji Sportu Żużlowego, trener Marek Cieślak.

Pierwszy trening już 8 marca? To byłaby miła niespodzianka.

Reklama

– Żużlowcy ROW-u dostali sygnał, że od 8 marca mają być w gotowości bojowej. Jeśli pogoda pozwoli, to pierwszy trening odbędzie się tego właśnie dnia. Ale wszystko będzie zależało od pogody. Najważniejsze, że tor już jest poddany obróbce cieplnej, że już za chwilę zacznie wyciągać wilgoć ze środka – zakończył Cieślak.

fot. ROW Rybnik

Reklama


Must Read

Jutro odpalą silniki!

Jeśli pogoda nie spłata figla, to jutro o godz. 12 odbędzie się pierwszy trening na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Żużlowcy Arged Malesa Ostrovii nie...