Strona główna I liga Abramczyk Polonia Bydgoszcz Są wieści ze szpitala w sprawie Grzegorza Zengoty

Są wieści ze szpitala w sprawie Grzegorza Zengoty

-

W Rybniku powiało grozą, gdy w 9. biegu podczas meczu eWinner 1.ligi pomiędzy ROW Rybnik i Abramczyk Polonii Bydgoszcz doszło do kraksy. Na torze leżało aż trzech zawodników. Najbardziej ucierpiał Grzegorz Zengota, na którego wjechał z impetem klubowy kolega David Bellego.

Reklama

Zengota został przewieziony do szpitala. O ile o stanie zdrowia Bellego można było mówić po meczu, to na diagnozę lekarską o stanie zdrowia Zengoty musieliśmy poczekać. Pierwsze informacje otrzymaliśmy po szczegółowych badaniach, które przeprowadzono w szpitalu.

Czytaj więcej  Pierwszy żużlowiec zarażony koronawirusem?

– Davidowi odnowił się uraz lewego obojczyka, który miał kontuzjowany w zeszłym sezonie. Poluzowały się śruby, które uwierają go i sprawiają ból – poinformował prezes bydgoskiego klubu Jerzy Kanclerz.

Jak się okazało, Bellego ma złamany obojczyk i wraca do Francji, gdzie czeka go leczenie, rehabilitacja i prawdopodobnie 2-3 tygodnie przerwy w treningach.

Dużo gorzej wygląda sytuacja z Zengotą. Na szczęście życiu zawodnika nie zagraża niebezpieczeństwo. “Zengi” ma złamane żebra i uszkodzone płuca. Reprezentant Abramczyk Polonii znajduje się pod opieką lekarzy w szpitalu w Rybniku.

Reklama


Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Must Read

Chris Holder. Żużlowe życie dzielone kontuzją

Jego żużlowe życie dzieli się na dwie części. Przed wypadkiem na angielskim torze, który miał miejsce w 2013 roku, został mistrzem świata. Po koszmarnej...