Strona głównaAktualnościSensacyjny kontrakt Artioma Łaguty. To świadczy o zamiarach Sparty

Sensacyjny kontrakt Artioma Łaguty. To świadczy o zamiarach Sparty

-

Okienko transferowe otwarte (od 1 do 14 listopada), więc ruch w gabinetach jest spory i prezesi klubów żużlowych mają pełne ręce roboty. Codziennie wypuszczają informacje o podpisanych kontraktach z zawodnikami.

Reklama

Dzisiaj swoja kadrę ogłosi Stal Gorzów. Wczoraj karty odkrywali w Zielonej Górze, Toruniu i Wrocławiu. Prawdziwe hity, to nowe kontrakty Rosjan, Artioma Łaguty i Emila Sajfutdinowa.

Ten drugi przeniósł się z Fogo Unii Leszno do Apatora Toruń. Z kolei, Artiom Łaguta zostaje we Wrocławiu. Ale w jego przypadku, niespodzianką jest długość nowej umowy, jaką zawarł z wrocławskim klubem. Mistrz świata podpisał nowy 3-letni (!) kontrakt, co oznacza, że dobrze czuje się we wrocławskim klubie. Betard Sparta Wrocław tym ruchem pokazała, że buduje potęgę na najbliższe lata. Celem drużyny będzie obrona mistrzowskiego tytułu, a może nawet dłuższy pobyt na mistrzowskim tronie.

Czytaj więcej  Skorpiony z Poznania ze sponsorem ale bez trenera
(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Sparta buduje potęgę na lata

Falubaz Zielona Góra również ma ambitne plany, ale na zapleczu ekstraligi, do której spadł i planuje szybko wrócić do elity. Kontrakty w grodzie Bachusa z nowych zawodników podpisali Krzysztof Buczkowski, Rohan Tungate i Dawid Rempała. W zespole zostają Piotr Protasiewicz, Max Fricke i trener Piotr Żyto.

Czytaj więcej  RzTŻ Rzeszów: odpalili transferową bombę

Maksym Drabik ostatecznie wylądował w Motorze Lublin. W szeregach Koziołków zajmie miejsce zwolnione po odejściu Krzysztofa Buczkowskiego. Decyzję o zmianie klubu podjął również Krzysztof Sadurski, który pożegnał się z leszczyńską Unią i jej kibicami. Wychowanek Byków w 2022 roku planuje startować w 1.lidze. Nowego pracodawcę znalazł również Grzegorz Zengota, który opuszcza Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Gdzie trafi wychowanek Falubazu?

– Mam już nowego pracodawcę – mówi Grzegorz Zengota, ale szczegółów nie zdradza. Zawodnik rozmawiał z Orłem Łódź, ROW Rybnik, Zdunek Wybrzeżem Gdańsk i Metaliką Kolejarzem Rawicz. Do Łodzi na pewno nie trafi, gdyż negocjacje z prezesem Witoldem Skrzydlewskim zakończyły się fiaskiem.

Co przyniesie sobota? Czekamy na decyzje personalne w Gorzowie i ogłoszenie kadry 2022. Patrick Hansen, może też Mateusz Bartkowiak – ktoś jeszcze zasili szeregi „Stalówki”?

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....