More
  Strona głównaAktualnościSkórnicki – Świderski, czyli (nie)oczekiwana zamiana miejsc

  Skórnicki – Świderski, czyli (nie)oczekiwana zamiana miejsc

  -

  Kto zyskał, a kto straci na zamianie trenerów? Adam Skórnicki przeniósł się z Orła Łódź do Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz. W drugą stronę powędrował dotychczasowy szkoleniowiec „Niedźwiadków” – Piotr Świderski. Podobnej wymiany szkoleniowców w polskim żużlu chyba wcześniej nie było.

  Prezes drugoligowca z Rawicza Sławomir Knop od dawna namawiał Adama Skórnickiego do pracy w Kolejarzu, ale ten był związany z Orłem Łódź. Prezes naciskał, nie odpuszczał. Było mu o tyle łatwiej walczyć o „Sqórę”, że znają się od wielu lat, są nawet sąsiadami.

  Czytaj więcej  Pytamy, czy Adam Skórnicki nadal będzie trenował Orła Łódź

  Z kolei, Orzeł Łódź jeszcze jakiś czas temu, ani myślał o rozstaniu ze swoim szkoleniowcem. Knop i Witold Skrzydlewski, honorowy prezes Orła, a w zasadzie główny dowódca w łódzkim klubie, spotkali się i osiągnęli porozumienie – zdecydowali o zamianie trenerów. Wspólnym mianownikiem w interesach ma być współpraca obu klubów w temacie szkolenia młodzieży. I obok młodzieży i adeptów czarnego sportu, to właśnie Skórnicki jest znaczącą postacią całego projektu.

  Adam Skórnicki
  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Adam Skórnicki to trener z większym doświadczeniem niż Piotr Świderski

  – Chodziłem wokół tematu, chodziłem i wychodziłem. Cieszę się, że Adam Skórnicki jest z nami. Nasze kluby, czyli z Rawicza i Łodzi będą ze sobą współpracować – mówi prezes Sławomir Knop o pozyskaniu trenera Skórnickiego.

  Kolejarz pozyskał szkoleniowca z większym doświadczeniem, niż posiada trener Piotr Świderski. Faktem jest, że praca „Świdra” w klubie z rodzinnego miasta posypała się już jakiś czas temu. Formalnie był, ale realnie go nie było nawet na treningach. Coś się nie układało.

  Czytaj więcej  Skórnicki – Świderski, czyli (nie)oczekiwana zamiana miejsc
  ”]

  Inna sprawa, że pomysł z zatrudnieniem Skórnickiego już od dawna chodził po głowie prezesowi Knopowi. Gdy dodatkowo zaczęło zgrzytać na linii Świderski – władze rawickiego klubu, transfer Skórnickiego tłumaczy wszystko.

  Świderski trafił do Orla Łódź. Prezes Skrzydlewski uznał, że z niewolnika nie ma pracownika w przypadku „Sqóry” i zgodził się na wymianę szkoleniowców. Jest jedno ale… Pierwszym trenerem został Michał Widera. Świderski będzie mu pomagał i wspólnie poprowadzą pierwszy zespół. Widerę do pracy w Łodzi zachęcił Adam Skórnicki. To on do niego zadzwonił i zaproponował spotkanie i rozmowę ze Skrzydlewskim.

  Reklama

  Za kilka miesięcy ocenimy kto zyskał, kto stracił na roszadzie trenerskiej na starcie ligowego sezonu. Dzisiaj nam się wydaje, że lepszy interes zrobił prezes Knop. Ale dopiero wyniki obu drużyn pokażą, czy było warto?

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  „Umarł król, niech żyje król”? ROW Rybnik nie martwi się odejściami...

  Prezes Krzysztof Mrozek z ROW Rybnik wcale nie zmartwił się odejściem Andreasa Lyagera. Duńczyk wstępnie porozumiał się z klubem z ulicy Gliwickiej, ale po...