Strona główna Aktualności Sławomir Knop: "Rozmawiam z Jackiem Kurskim o transmisjach 2. ligi w TVP"

Sławomir Knop: “Rozmawiam z Jackiem Kurskim o transmisjach 2. ligi w TVP”

-

Rozmowa ze Sławomirem Knopem – prezesem Metalika Recycling Kolejarz Rawicz

Wolę się upewnić. Ten Przyjemski w Rawiczu, to ostatnie zaskoczenie personalne?

(śmiech). Możliwe, że nie. Ja nigdy nie mówiłem, że mamy już zamknięty skład. Jak będzie potrzeba, to będziemy szukać następnych zawodników. Chyba nie wygląda to najgorzej. Ale jeszcze coś myślimy. Zmiany mogą być.

Tylko z Kowalskim się nie udało. Wybrał Opole.

Jak wybrał Opole? A to już jest oficjalna informacja? Bartek Kowalski ma propozycję z Opola, nie ma co ukrywać, że dostał też z Rawicza i pewnie jeszcze z kilku innych klubów. On sam musi zdecydować gdzie pojedzie jako „gość”. Z tego co wiem, teraz dogrywa starty w Szwecji i dopiero później chce do tego dopasować klub z II ligi. Zobaczymy. Ja mam nadzieję, że będzie u nas.

Czytaj więcej  Nowi wypadli blado

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Czy prezesowi Metaliki Kolejarza Rawicz uda się doprowadzić do transmisji meczów 2. ligi w TVP?

Tych znanych juniorów w drugoligowych klubach jest od groma.

Jest, jest. Niech startują. Oni mają więcej jazdy i pieniądze, a kluby dostaną lepszych zawodników.

Jedna drużyna pauzuje w każdej kolejce. Dobrze, że Wittstock nie dostał licencji?

Dobrze. Ja tam nic nie mam do działaczy z Wittstocka, bo pewnie się jakoś starali, ale widać, że nawet polska II liga to jeszcze dla nich za wysokie progi. Nawet ci, którzy są związani z tym klubem to mówią. Reszta klubów z II ligi nie może ponosić dużych kosztów za te mecze z nimi, to za duże wydatki. Jak się przygotowują, to niech startują, ja im nie bronię. Ale do tej pory nie byli jeszcze gotowi.

Czytaj więcej  Dariusz Śledź wraca do Lublina

Co z pokazywaniem II ligi w telewizji? Podobno sam zaczął pan szukać nowych rozwiązań.

Rozmawiamy. Możliwe, że niedługo będzie to wszystko gotowe i wtedy szczegóły oferty poznają władze polskiego żużla i prezesi klubów.

Ale to pan rozmawia?

Tak.

Z TVP?

Z samym prezesem. Dla mnie najważniejsze, że Telewizja Polska jest zainteresowana pokazywaniem II ligi żużlowej u siebie. A to jest raz, że większa oglądalność, a dwa telewizja publiczna jest gotowa do tego, żeby finansowo pomóc wszystkim klubom. Nie możemy do tego wszystkiego dokładać tak jak to było do tej pory. Ja się podjąłem pośredniczyć w tych rozmowach, a jak będzie konkurs to i tak przecież decyzję kto pokaże mecze, podejmą władze naszego żużla, a nie ja. Ale musimy mieć jakiś wybór i lepsze warunki.

Reklama

Must Read

Dzisiaj “Żużel” w TV. Ale go nie polecamy

Dzisiaj wieczorem telewizja Canal+ proponuje film "Żużel". Wcześniej był on wyświetlany w kinie. Kto z Państwa jeszcze go nie obejrzał, dzisiaj ma taką okazję...