Strona główna Aktualności Słońce, mróz i morsowanie, czyli jak wykuwa się formę

Słońce, mróz i morsowanie, czyli jak wykuwa się formę

-

Metody i sposoby przygotowań żużlowców do sezonu są zróżnicowane. Kadra Stali Gorzów ładuje akumulatory na słonecznej Teneryfie, natomiast Kolejarz Rawicz hartował się w mrozie na tygodniowym zgrupowaniu w górach. Żużlowcy testują się w róznych warunkach – od morsowania w lodowatej wodzie, po skąpane w słońcu pustynie, którą pokonują na motocyklach crossowych.

Emil Sajfutdinow zabrał rodzinę i polecieli do Dubaju. Żużlowiec Unii Leszno wypoczynek przeplata treningami, m. in. jeżdżąc na motocrossie. Świetne warunki mają do trenowania także podopieczni trenera Stanisława Chomskiego. Wicemistrzowie Polski na Teneryfie dużo jeżdżą na rowerach i przygotowują się treningów na crossie. Codziennie zaliczają po dwa lub trzy treningi.

Tempo nadaje mistrz świata Bartosz Zmarzlik, który jak sam przyznaje, lubi jazdę na rowerze. Piękne krajobrazy, dopisuje pogoda, tylko trenować. Co ciekawe, w ekipie żółto-niebieskich na Teneryfie brakuje Martina Vaculika. Słowak został w domu. Przyczyną jest pandemia koronawirusa. Vaculik i jego rodzina trafili na kwarantannę.

Czytaj więcej  Cały Lublin marzy o trzech punktach (a Zielona Góra o bonusie)

Bartosz Zmarzlik lubi jazdę na rowerze (fot. Zmarzlik Racing)

Żużlowiec zrobił testy i wynik jest ujemny, ale regulamin sanitarny obowiązujący na Słowacji nie pozwala opuszczać miejsca zamieszkania w przypadku nałożonej kwarantanny. „Vacul” musi więc zadbać o swoją formę sportową, mając do dyspozycji własne cztery kąty.

Reklama

Bracia Pawliccy niedawno trenowali w górach (Szczyrk) i po powrocie do Leszna kontynuują przygotowania. Przemysław Pawlicki odpalił motocykl do jazdy po crossowisku i mimo zalegającego śniegu zaliczył treningi na jednośladzie. Obaj wcześniej mieli okazję złapać trochę słonecznych promieni. Kapitan Unii Leszno trenował na Wyspach Kanaryjskich.

Czytaj więcej  Częstochowa w cieniu Rybnika

Bracia Pawliccy niedawno trenowali w górach (fot. Facebook/Pawlicki)

Modne stało się morsowanie. Swoich sił w lodowatej wodzie już próbowali m.in. Maciej Janowski, Kacper Woryna. Wiktor Lampart, bracia Pawliccy, Damian Baliński.

Fot. Facebook/Pawlicki

Reklama


Must Read

Jutro odpalą silniki!

Jeśli pogoda nie spłata figla, to jutro o godz. 12 odbędzie się pierwszy trening na torze w Ostrowie Wielkopolskim. Żużlowcy Arged Malesa Ostrovii nie...