More
  Strona głównaAktualnościSparta, Falubaz, Wybrzeże w blokach startowych, a tymczasem...

  Sparta, Falubaz, Wybrzeże w blokach startowych, a tymczasem…

  -

  11 marca miał odbyć się pierwszy po zimowej przerwie trening na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, ale do dzisiaj żużlowcy drużynowego wicemistrza kraju nie wyjechali na tor. Aura torpeduje plany nie tylko wrocławskiej ekipie, ale również Falubaz Zielona Góra nie miał okazji trenować. Obie ekipy czekają w blokach startowych.

  Zielonogórzanie musieli odwołać zaplanowane w najbliższy weekend mecze sparingowe z Fogo Unią Leszno. Podobnie uczyniła Sparta, która miała w planach towarzyskie potyczki z gorzowska Stalą. Ale nie wszyscy zawodnicy poddają się i przegrywają z pogodą. Maciej Janowski wziął sprawy w swoje ręce, spakował motocykle i znalazł tor do treningów w Lubuskiem. Krajowy lider żółto – czerwonych kręcił kółka na żużlowym torze położonym w Lginiu.

  Czytaj więcej  Bukmacherzy typują Zmarzlika i Madsena

  W dłuższą podróż wybrali się żużlowcy Motoru Lublin. Popularne „Koziołki” zweryfikowały swoje plany przygotowań do sezonu i zamiast na motocross do Włoch wyruszyli do Słowenii. Lublinianie zakotwiczyli w Krsko, gdzie mieli dobre warunki do trenowania na żużlowym torze.

  W Gdańsku również jesienna aura, chwilami nawet zimowa pojawiła się u progu wiosny. Spadł deszcz y wywrócił plany pierwszoligowego Wybrzeża.

  Chociaż dzisiaj na stadionem w Gdańsku przebija słoneczko. Jest nadzieja… (fot. Wybrzeże Gdańsk)

  – Chcieliśmy wyjechać na tor w czwartek i piątek. Opady śniegu, ujemna temperatura w poniedziałek i wtorek oraz niekorzystna prognoza pogody na czwartek, pokrzyżowały nam plany. Musimy wszystko przesunąć na przyszły tydzień – mówi Eryk Jóźwiak, menadżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

  Czytaj więcej  Vaclav Milik: „Coś nie tak z głową”

  Na treningi do Gdańska mieli przyjechać Jakub Jamróg, Michał Gruchalski, Lukas Fienhage i Kevin Juhl Pedersen i mieli dołączyć do Krystiana Pieszczka, Piotra Gryszpińskiego, Alana Szczotki, Amadeusza Szulista.

  Reklama

  – Jeszcze kilka dni temu chcieliśmy ściągnąć do Gdańska wszystkich zawodników, ale grozi nam przesunięcie rozpoczęcia eWinner 1. Ligi, więc niektórzy zawodnicy zagraniczni zostali odwołani i czekają na dalsze informacje. Wiktor Kułakow już przyjechał do Polski. W razie potrzeby może skorzystać z gościnności eWinner Apatora i pokręcić kilka kółek na toruńskiej Motoarenie. Rasmus Jensen ostatnio pojeździł w duńskim Vojens – relacjonuje menedżer Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

   

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jason Doyle ostro nawrzucał Patrykowi Dudkowi

  Do spięcia pomiędzy nimi doszło na zawodach w Toruniu, kończących zmagania o medale indywidualnych mistrzostw świata. Jeden i drugi pożegnali się ze Speedway Grand...