Strona główna Aktualności Sparta Wrocław jako jedyna w ofensywie

Sparta Wrocław jako jedyna w ofensywie

-

Gdy większość klubów ledwo wiąże koniec z końcem i prezesi zastanawiają się, jak długo jeszcze wytrzymają atak pandemii i czy nie będą musieli ogłosić upadłości… Sparta Wrocław nie złamuje rąk. Daje głośny sygnał do ataku.

Wicemistrz Polski dzisiaj podpisał umowę sponsorska z firmą Lombard.pl, wczoraj z Immergas, który został sponsorem premium 2020 wrocławskiego klubu. Nie ma tygodnia, by wrocławianie nie wzmacniali swojej siły finansowej i wizerunkowej przez sformalizowanie kolejnych umów sponsorskich. Brawo!

Wygląda na to, że Betard Sparta Wrocław może być najmocniejszym żużlowym ośrodkiem w Polsce pod względem finansowym i co się z tym wiąże również organizacyjnym. W dobie kryzysu niepokojące informacje docierają do nas z Unii Leszno: obniżono pensje pracownikom klubu, złożono wniosek do samorządu o anulowanie opłat za wynajem obiektów. Zastanawiają się co dalej m. in. w Rybniku, Grudziądzu, Zielonej Górze, Gorzowie, Lublinie i Częstochowie. Ciemne chmury gromadzą się nad I i II ligą. Niektórzy zawodnicy zaczęli rozglądać się za pracą. Główna Komisja Sportu Żużlowego odbyła konsultacje z klubami I ligi. Z kolei, dzisiaj rozmawiała z prezesami II ligi. Wcześniej odbyła się dyskusja z Krzysztofem Cegielskim, reprezentującym wszystkich żużlowców.

– Lista tematów była naprawdę długa. Przede wszystkim zastanawialiśmy się wspólnie, kiedy najpóźniej muszą ruszyć rozgrywki, żebyśmy mogli je odjechać. Pojawiła się także kwestia spadków i awansów – poinformował Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

– To jednak nie wszystko. Omawialiśmy, na jakich zasadach po pandemii koronawirusa mogliby uczestniczyć w rozgrywkach żużlowcy zagraniczni. W dyskusji pojawił się temat ograniczenia liczby turniejów DMPJ i różnych eliminacji, a także młodzieżowców do 21 roku życia. Ważną kwestią była także sytuacja finansowa klubów i płatności dla żużlowców – dodaje Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ.

A tymczasem Sparta Wrocław robi swoje i z dużym szacunkiem trzeba przyznać, że prezes Andrzej Rusko (na zdjęciu) znajduje skuteczny sposób na kryzys. Sparcie przybywa sponsorów.

Musisz przeczytać

Pawlicki i Sajfutdinow po testach w Lesznie

Zakończyły się testy w żużlowej ekstralidze. Wyniki badań poznają zawodnicy najpóźniej w środę.Uwaga niektórych w dniu dzisiejszym była skupiona na Lesznie. Kibice zadawali sobie...