More
  Strona głównaAktualnościSpartanie mentalnie są mistrzami. Co na to rywale?

  Spartanie mentalnie są mistrzami. Co na to rywale?

  -

  Betard Sparta Wrocław wygrywając wyjazdowy mecz w Gorzowie nie tylko zyskała punkty, ale przede wszystkim przewagę psychologiczną i mocno zyskała mentalnie. Żółto – czerwoni wypunktowali wicelidera tabeli i to jeszcze na jego torze. Wrocławianie mają moc!

  Reklama

  Trener Dariusz Śledź dmucha na zimę i dyplomatycznie zamyka temat ligowej dominacji Sparty w tym sezonie.

  – Pracujemy i jeszcze raz pracujemy. Wszyscy wkładamy ogrom pracy – mówi Dariusz Śledź. – Ja nie odważę się prognozować, co wydarzy się w play off. Szanujemy każdego przeciwnika i podchodzimy do każdego meczu z pełnym zaangażowaniem.

  Betard Sparta wygrała w Gorzowie 42:30. Zawody przerwano z powodu deszczu i zakończono po 12 biegach. Prawdopodobnie zwycięstwo gości mogło być jeszcze okazalsze, gdyby mecz rozegrano do końca.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Betard Sparta Wrocław zyskała punkty i przewagę psychologiczną

  Jedno jest pewne, wrocławianie pewnie zmierzają po tytuł mistrzowski. Jeśli potrafili wygrać dwumecze z najgroźniejszymi rywalami i jeszcze pewnie wygrywają w Gorzowie czy Lesznie, to tylko potwierdza ogromne możliwości podopiecznych trenera Dariusz Śledzia. Kto w tym sezonie może im zagrozić? Po tym, co zaprezentowali w rundzie zasadniczej (została do rozegrania jedna kolejka), to są murowanym faworytem walki o złoty medal drużynowych mistrzostw Polski.

  – Mega mocna drużyna z Wrocławia – mówi z szacunkiem o sile Betardu Sparty Wrocław żużlowiec gorzowskiej Stali, Martin Vaculik. – Byliśmy osłabieni, gdyż dopadły nas kontuzje. Nie mogli startować nasi dwaj podstawowi juniorzy oraz Szymon Woźniak.

  Betard Sparta wygrała rundę zasadniczą. Po wygranej w Gorzowie ma 4 punkty przewagi nad wiceliderem z Gorzowa.

  – W play off gra zacznie się od nowa. Tam nie będzie drużyn silnych i słabych – twierdzi Gleb Czugunow z Betard Sparty Wrocław. – Przed sezonem mówili, że na papierze jesteśmy mocni. Potwierdziliśmy to na torze. Teraz musimy to zrobić jeszcze raz, w play off.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jakub Miśkowiak nadal jest w kadrze tego mało komu znanego klubu....

  Śląsk Świętochłowice nie jest jedynym klubem w Polsce, który nie startuje w ligowych rozgrywkach, a posiada swoich zawodników. WKM Wschowa jest klubem macierzystym Jakuba...