Strona głównaAktualnościSpecHouse PSŻ Poznań po kiepskim sezonie łapie oddech

SpecHouse PSŻ Poznań po kiepskim sezonie łapie oddech

-

SpecHouse PSŻ Poznań nie ma prezesa, za to ma nowy zarząd klubu i ligową drużynę w budowie. „Skorpiony” po kiepskim sezonie znów chcą liczyć się w walce o drugoligowe punkty.

Na czele poznańskiego klubu stanęli Marcin Czaiński, Jakub Kozaczyk i Tomasz Tasiemski. Wszyscy wcześniej byli sponsorami Skorpionów. Teraz, jak twierdzą, została w pierwszej kolejności opanowana sytuacja finansowa klubu. I to jest najważniejsze. Równocześnie ruszyła budowa kadry zespołu na sezon 2022.

Czytaj więcej  Jest się czego obawiać: PGE Ekstraliga może relegować kluby do niższej ligi

Kadra teoretycznie powinna być mocniejsza niż w tym roku. Tak wynika z nazwisk, które w przyszłym roku mają startować na Golęcinie. Kontrakty z żółto-czarnymi już podpisali Kacper Gomólski i Władimir Borodulin. Klub ogłosił zatrudnienie obu zawodników i zapowiedział, że następnych nazwisk możemy spodziewać się na dniach.

(fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) „Skorpiony” po kiepskim sezonie znów chcą liczyć się w walce o drugoligowe punkty

Wczoraj klub ogłosił, że pozyskał Kevina Fajfera. My już wiemy, że w Poznaniu ma startować także „Sasza” Łoktajew. Brakuje jeszcze juniorów. Być może do Poznania trafią Jakub Poczta i Kacper Grzelak, ale sprawa nie została przesądzona. Niewykluczone, że poznaniacy dadzą szansę młodzieżowcowi z zagranicy.

Czytaj więcej  Nigdy się nie poddaje i pokonuje wszystkie przeciwności losu. Sto lat „Mały”!

– Celem sportowym nowego zarządu jest awans do fazy play-off. Zakładając, że wystartuje 7-8 drużyn, to chcemy być w najlepszej czwórce – informuje Grzegorz Struzik z PSŻ Poznań, który był gościem Radia Afera Poznań.

Reklama

– Pierwszy sezon ma pokazać kibicom, partnerom klubu oraz miastu, że w PSŻ Poznań wystąpił wyraźny skok jakościowy – zarówno od strony organizacyjnej, marketingowej i sportowej. Oczywiście chcielibyśmy osiągnąć coś więcej sportowo, niż faza play-off, ale nie chcemy za bardzo windować poprzeczki. Jeżeli awansujemy do fazy play-off, to wszystko zaczyna się od początku. Myślę, że klub byłby gotowy na awans do eWinner 1. Ligi. Nie obawiamy się awansu – twierdzi Struzik.

Poza tym, PSŻ rozpocznie nowy sezon mocnym uderzeniem, gdyż Główna Komisja Sportu Żużlowego – na razie wstępnie – powierzyła mu organizację dwóch ciekawych zawodów: PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi oraz Mistrzostwa Polski w jeździe parami.

Reklama
- Advertisment -

Must Read

Po bolesnym laniu pomoże „Diabłom”?

Niemiecki pierwszoligowiec z Landshut przegrał w Gnieźnie różnicą aż 14 punktów. Dotkliwa porażka zabolała. Jak się okazało, był to ostatni dzwonek na ratowanie sytuacji....