More
  Strona głównaAktualnościSpeedway Grand Prix tuż, tuż. Gdzie szukać transmisji?

  Speedway Grand Prix tuż, tuż. Gdzie szukać transmisji?

  -

  Wielkimi krokami zbliża się inauguracja Speedway Grand Prix IMŚ’2022. Pierwsze zawody odbędą się 30 kwietnia w chorwackim Gorican. Poznaliśmy szczegóły organizacyjne – plan telewizyjnych transmisji i obsadę rywalizacji. Skład uczestników uzupełnił zawodnik z tzw. dziką kartą.

  Speedway Grand Prix w tym kibice mogą oglądać i emocjonować się na stadionie oraz przed telewizorami. Wszystkie transmisje telewizyjne będą dostępne w Playerze, w ramach pakietu Eurosport Extra. Ponadto polskie rundy SGP pokaże w bezpłatnym kanale naziemnym program TTV. Wiadomo, że nowym właścicielem praw do organizacji i transmitowania zmagań najlepszych żużlowców na świecie została firma Discovery, która zaproponowała zmiany, uatrakcyjnienie widowisk i przekazu. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

  TV Eurosportu obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych sportowych wydarzeń świata, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych.

  (fot. Magazyn Żużel /Mariusz Cwojda) Matej Zagar w Gorican wystartuje z dziką kartą

  Polskie rundy, które odbędą się Warszawie, Gorzowie, Wrocławiu i Toruniu będą transmitowane również w bezpłatnym kanale naziemnym TTV. Zaplanowano czterdziestominutowe skróty wszystkich turniejów. Stacja Eurosport będzie transmitować także rozgrywki SGP2 i SGP3.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem video:

  Dzisiaj już wiadomo, że w pierwszym turnieju w Gorican szansę startu dostanie Słoweniec Matej Zagar. Były uczestnik SGP i doświadczony zawodnik doskonale zna realia walki o medale. Zagar ma szanse włączyć się do walki o czołowe pozycje w Gorican, ale prawdopodobnie będzie to jednorazowy występ. Uprawnia go do tego dzika karta. Gospodarz żałuje, że nie może wystartować reprezentant Chorwacji. Niestety, Jurica Pavlic postanowił zakończyć karierę. godnych następców, którzy mogliby ścigać się na poziomie międzynarodowym, nie widać.

  Reklama

  Stadion żużlowy Millenium w Gorican jest własnością rodziny Pavlić. Na żużlu ścigał się nie tylko Jurica Pavlić, ale kiedyś również jego ojciec – Zvonko Pavlić.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Czy kierownictwo Speedway Grand Prix przemyca rosyjskich żużlowców do elity?

  Po to, by wzmocnić rywalizację i podnieść poziom sportowy mistrzostw świata. Coraz częściej pojawiają się głosy, że FIM (Światowa Federacja Motocyklowa) i dyrekcja SGP...