Strona główna Aktualności Speedway w Australii: król nie oddał korony

Speedway w Australii: król nie oddał korony

-

– Mogę być zadowolony, ponieważ obroniłem tytuł mistrzowski. To dla mnie udany początek roku. Oby tak dalej – powiedział po finałowym turnieju w Gillmann Max Fricke, który wygrał indywidualne mistrzostwa Australii 2020, które otworzyły tegoroczny sezon żużlowy. Po zimowej przerwie wreszcie speedway powoli wraca na stadiony.

Drugie miejsce w australijskich zmaganiach zajął Jack Holder. Na trzecim stopniu podium stanął Rohan Tungate. Młodszy z braci Holderów triumfował w Gillmann, wyprzedzając Fricke’a. Druga lokata zawodnika Betard Sparty Wrocław pozwoliła mu cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrza speedwaya w kraju.
– Owszem, możemy żałować, że pierwsza runda została przerwana, ale jako zawodnicy nie mieliśmy wpływu na decyzję. Bezpieczeństwo najważniejsze, więc dobrze się stało. W pozostałych turniejach punktowałem i to wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca – podsumował rywalizacje mistrz Australii.

Poza podium znaleźli się m. in. Chris Holder i dwaj stranieri Fogo Unii Leszno – Jaimon Lidsey i Brady Kurtz. O ile wyniki Holdera (teoretycznie kandydat do zdobycia medalu) rozczarowały, to piąte miejsce Lidseya sprawiło, że młodego zawodnika z Mildury, chwalili nie tylko rywale, ale również kibice i organizator mistrzostw. Australijski speedway wiąże z młodym zawodnikiem duże adzieje na przyszłość.
– Lidsey dobrze jeździł, ale trochę mu zabrakło do pierwszej trójki. Chyba zabrakło doświadczenia, co w jego młodym wieku jest normalne. Jaimon dobrze jeździ i będzie coraz lepszym zawodnikiem. Szkoda, że tylko czterech najlepszych zawodników dostało przepustkę do udziału w eliminacjach Speedway Grand Prix 2021 – podsumował Jason Crump, legenda i weteran światowego żużla.

Oprócz zwycięzcy Fricke’a w eliminacjach Speedway Grand Prix 2021 wystąpią: wicemistrz Australii Jack Holder, drugi wicemistrz Rohan Tungate i czwarty w klasyfikacji Chris Holder.
Z Gillmann dla Magazynu Żużel Robert Kerr

Klasyfikacja końcowa IMA 2020

1. Max Fricke – 71 pkt
2. Jack Holder – 62
3. Rohan Tungate – 59
4. Chris Holder – 57
5. Jaimon Lidsey – 55
6. Brady Kurtz – 47
7. Josh Pickering – 38
8. Sam Masters – 37
9. Ryan Douglas – 26
10. Zach Cook – 20
11. Robert Medson – 20
12. Justin Sedgmen – 19
13. Ben Cook – 17
14. Jordan Stewart – 16
15. Jack Morrison – 6
16. Patrick Hamilton – 1
17. Dakota Ballantyne – 1
18. Declan Knowles – 0
19. Aden Clare – 0
20. Zane Keleher – 0
21. Brayden McGuiness – 0
22. Fraser Bowes – 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

MUSISZ PRZECZYTAĆ

Ekstraliga Żużlowa otworzy skarbiec i pomoże klubom

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował pomoc piłkarskim związkom regionalnym i klubom piłkarskim w związku z paraliżem nie tylko gospodarki, życia codziennego, w tym również...