More
  Strona głównaAktualnościStal Gorzów za bardzo dopieszczana przez miasto?

  Stal Gorzów za bardzo dopieszczana przez miasto?

  -

  Pieniądze to często gorący temat i wie o tym również Jerzy Synowiec, były prezes Stali Gorzów, aktualnie radny Gorzowa. To właśnie Synowiec opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych kwoty, jakie miasto przekazuje na sport. I podkreśla dysproporcje: Stal na promocje miasta otrzymała 980 tysięcy złotych, wszyscy pozostali sportowcy i kluby w grodzie nad Wartą – 560 tys. zł. Po jego wpisie rozgorzała dyskusja.

  Synowiec od dawna pozostaje w kontrze do gorzowskiej Stali, ale trudno zarzucić mu atakowanie klubu bez konkretnych danych i liczb, którymi się podpiera. Radny Synowiec wystąpił do urzędu miasta, prosząc o udostępnienie danych, ile pieniędzy samorząd przekaże na promocje miasta przez sport w 2022 roku.

  Ciąg dalszy tekstu pod materiałem filmowym:

  Ze szczegółowych danych wynika, że głównym beneficjentem finansowego wsparcia z miejskiej kasy są klub Moje Bermudy Stal Gorzów i Bartosz Zmarzlik. Stal może liczyć na 730 tysięcy złotych, Zmarzlik – 250 tys. zł. W sumie z miejskiej kasy na żużel trafi 980 tys. zł. Jest to więcej, niż otrzymają w tym roku wszyscy pozostali sportowcy i kluby sportowe w Gorzowie.

  Czytaj więcej  Prezes ekstraligowego klubu zdradza, ile pieniędzy żądają gwiazdy. Wow!

  Bartosz Zmarzlik, dwukrotny mistrz świata, promując Gorzów może liczyć na wsparcie na poziomie 250 tys. zł. Razem wzięci wszyscy pozostali sportowcy z listy przygotowanej przez urząd miasta (są na niej m. in. medaliści mistrzostw świata i Europy juniorek, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Tokio, zdobywczyni srebrnego i brązowego medalu) dostaną mniej od najlepszego polskiego żużlowca.

  Reklama

  Żużel w Gorzowie jest najpopularniejszym sportem, o czym przekonują nie tylko władze miasta, ale również spora grupa kibiców. Ale nie brakuje też przeciwników czarnego sportu, a może bardziej wspierania klubu i żużlowca w wymiarze większym, niż dostają wszystkie pozostałe kluby.

  Świetną sytuacją finansową klubu nie tak dawno w rozmowie z kanałem Magazyn Żużel na YouTube chwalił się prezes Marek Grzyb. Link do tej rozmowy znajdziecie wyżej w tekście.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Mateusz Cierniak postawił kropkę nad i. Gratulacje!

  Jak powiedział, tak zrobił i dzisiaj Mateusz Cierniak jest mistrzem świata juniorów. Wychowanek tarnowskiej Unii, aktualnie reprezentant Polski i Motoru Lublin, wczoraj na toruńskiej...