More
  Strona głównaI ligaAforti Start GnieznoStart Gniezno: zawirowania w klubie

  Start Gniezno: zawirowania w klubie

  -

  Adrian Gała żegna się z macierzystym klubem z Gniezna. Po nim ze Startem rozstał się również Piotr Mikołajczak, dyrektor, członek zarządu klubu i prezes spółki akcyjnej.

  Reklama

  Gała obrał kierunek bydgoski i w następnym sezonie ma bronić barw miejscowej Polonii. Z kolei, Mikołajczak złożył rezygnację 6 października, ale dopiero teraz jego decyzja została ogłoszona. Strony czyli Mikołajczak i klub przedstawiły swoje stanowisko w tej sprawie w specjalnych oświadczeniach.

  Adrian Gała pożegnał się z macierzystym kubem (fot. Magazyn Żużel/Mariusz Cwojda)

  Teraz przyszedł czas się rozstać. Oczywiście serce krwawi, gdyż można powiedzieć, że to moje 'dziecko’. Ale czasami ścierają się różne wizje prowadzenia klubu, różne wizje podejścia do różnych kwestii, etc. Ale zawsze winien towarzyszyć temu kompromis, bo to dobro wspólne. Niestety tym razem jest inaczej. Ustępuje bez żalu do kogokolwiek. Powodów odejścia nie będę komentował, z uwagi na dobro klubu, ale i też z uwagi na wspólną naszą decyzję z klubem” – przekazał Piotr Mikołajczak.

  Wszystkich zaniepokojonych losami klubu, a przede wszystkim naszej ukochanej dyscypliny, jaką jest czarny sport, pragniemy uspokoić. Klub funkcjonuje niezmiennie, jego działalność w żaden sposób nie jest zagrożona, a rozstanie z Piotrem Mikołajczakiem nastąpiło w zgodzie, za porozumieniem obu stron, które uznały, że tak będzie lepiej” – uspokaja Start Gniezno w oswiadczeniu zamieszczonym na klubowej stronie internetowej.

  Czytaj więcej  Tym dziennikarkom trudno odmówić wywiadu

  Czerwono – czarni odnieśli się również do zmian kadrowych w drużynie.

  Pragniemy zwrócić uwagę, że krótko po zakończeniu rozgrywek swoje pozostanie w Gnieźnie zadeklarowała trójka najskuteczniejszych zawodników z sezonu 2020 – Oskar Fajfer, Timo Lahti i Frederik Jakobsen. O przyszłość naszych podstawowych juniorów, Marcela Studzińskiego i Mikołaja Czapli, również możemy być spokojni„.

  W ciągu najbliższych dni powinna wyjaśnić się także sytuacja Olivera Berntzona, z którym klub jest w stałym kontakcie. Decyzję o zakończeniu kariery podjął Jurica Pavlic, a o odejściu z Gniezna poinformował Adrian Gała. Ruchy kadrowe w sporcie żużlowym nie są jednak niczym nowym” – informują władze gnieźnieńskiego klubu.

  Reklama
  - Advertisment -

  Must Read

  Jarosław Hampel: „To była złość”

  - Musieliśmy mocno szarpać przez cały mecz – mówi Jarosław Hampel, wracając wspomnieniami do niedzielnego finału play off DMP. Motor Lublin pierwszy raz w...